تاریخ انتشار: ۱۱ بهم ۱۳۹۴
میرلوحی:

قائم‌ مقام و سخنگوی ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان در استان تهران گفت: ما همچنان شعار مشارکت حداکثری را دنبال می‌کنیم و با صبوری نشان می‌دهیم که دلسوز انقلابیم.

به گزارش “گذارنیوز”  سیدمحمود میرلوحی در ششمین نشست هم‌اندیشی زنان و انتخابات با موضوع «گام دوم؛ راهبرد اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس» که عصر امروز در دفتر جمعیت زنان مسلمان نواندیش برگزار شد، با اشاره به تبار جریان اصلاحات گفت: اگر نگاهی دینی به اصلاح‌طلبی داشته باشیم، جریان اصلاح‌طلبی به قیام امام حسین(ع) باز می‌گردد.
او ادامه داد: در صورتی هم که ما نگاهی تاریخی و ملی به جریان اصلاحات داشته باشیم، معتقدیم که مشروطه یک جریان اصلاحی بود. ملی کردن صنعت نفت هم یک جریان اصلاح‌طلبی محسوب می‌شود. من حتی معتقدم انقلاب اسلامی هم یک حرکت اصلاحی بود و می‌توان آن را یک انقلاب سفید و نرم دانست چراکه طی آن راهبردهای شاه و آمریکا را خنثی و بی‌خاصیت کرد.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه انقلاب اسلامی در یک بستر کاملا مردمی و دموکراتیک شکل گرفت، اظهار داشت: دوم خرداد، نماد حرکت اصلاح‌طلبانه پس از انقلاب محسوب می‌شود.
میرلوحی خاطرنشن کرد: اصلاحات جریانی است که در قلب و اندیشه مردم، جوانان و فرهیختگان نفوذ کرده است و رویش‌های آن محسوس است و هم در عرصه مدیریتی کارا و توانمند است و هم توانست در دوران اوج محدودیت‌ها و محرومیت‌ها مانایی خود را نگه دارد و بقایش حفظ شود.
او با اشاره به دوران هشت‌ساله دولت نهم و دهم خاطرنشان کرد: شما آن هشت سال را به یاد دارید که به چه میزان محدودیت و فشار بر روی اصلاح‌طلبان وجود داشت، اما با وجود آن  همه محدودیت‌ و محرومیت اصلاح‌طلبان صبور بودند، تسلیم نشدند و نشان دادند که در پایبندی به اصول خود، اصولگراتر از مدعیان اصولگرایی هستند. این اصول عبارت است از حقوق اساسی مردم، توجه به مسائل بیرونی، توجه به مطالبه‌های مردمی و سه اصل استقلال، آزادی و جمهوری‌اسلامی.
قائم‌ مقام و سخنگوی ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان استان تهران با تاکید مجدد بر اینکه جریان اصلاح‌طلب جریانی با تبار و اندیشه و در گستره ملی و جهانی است، ابراز داشت: اصلاحات جریانی عمیق است و سطحی نیست که هر کس بیاید روی آن پرچمی بزند و ادعایی کند. اصلاحات توانسته است در عمق جامعه نشانه‌گذاری کند. شما در دورترین نقاط کشور و در روستاها کسانی را می‌بینید که اصلاحات را می‌شناسند و حامی اصلاح‌طلبان هستند.
میرلوحی با بیان اینکه امروز مراجع، اساتید و نخبگانی هستند که افتخارشان اصلاح‌طلبی است، یادآور شد: این مسئله صبغه، تبار، فلسفه و گفتمان اصلاحات را نشان می‌دهد و اصلاحات با افتخار می‌تواند اعلام کند که از دروغ، تهمت، افراط و خشونت مخالف است و به معجزه گفت‌وگو اعتقاد دارد.
او با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در طول سال‌های گذشته پرونده‌هایی در زمینه انتخابات داشته‌اند، عنوان کرد: هم انتخابات سال ۸۴ را در پیش رو داریم که متاسفانه به دلیل عدم وحدت نتوانستیم سرمایه‌مان را حفظ کنیم و هم انتخابات سال ۹۲ روبروی ماست که در اوج مشکلات و محدودیت‌ها اما با تدبیر دولتی بر سر کار آمده است، عقلانیت، امید و تدبیر را دنبال می‌کند.
معاون وزیر کشور در دولت اصلاحات افزود: پس از انتخابات سال ۹۲ هم جریان اصلاحات نشان داد که جریانی صادق است و به دنبال سهم‌خواهی نیست. ما وقتی اعلام کردیم راهبردمان منافع ملی است آن را در عمل نشان دادیم و این مسئله‌ ثابت شده است.
میرلوحی با اشاره به عملکرد طرف مقابل بیان کرد: البته طرف مقابل هم ادعا می‌کند که منافع ملی را دنبال می‌کند، ولی عملکردشان در هشت سال گذشته پیش روی ماست آنها متاسفانه نهادهای ملی را به نهادهای جناحی تبدیل کردند. آیا این منافع ملی است؟ می‌توان در این‌باره کارنامه‌ها را مقایسه کرد و با جریان مقابل به مناظره پرداخت و دید چه کسی بر اساس منافع ملی عمل کرده است.
او اضافه کرد: ما می‌گفتیم نباید کار را به جایی رساند که مدیریت مسئله به دست آمریکا بیفتد، اما آنها موجب صدور شش قطعنامه شدند و کار را به شرایط بحرانی رساندند. حالا هم که مسئله در حال حل شدن است، دست از سنگ‌اندازی و ایجاد تردید بر نمی‌دارند. یک زمانی می‌گفتند که تحریم‌ها لغو نمی‌شود، اما الان تحریم‌ها برداشته شده است. آنها کسانی بودند که از دبه حرف می‌زدند، الان هم می‌گویند چرا آقای روحانی ایرباس می‌خرد و باید منتظر بود که بعدا بگویند چرا رنگ این ایرباس‌ها اینطوری است یا چرا صندلی‌های آن این شکلی است.
این عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه منافع ملی محوری‌ترین شعار جریان اصلاحات است، گفت: وقتی ما می‌گوییم مشارکت حداکثری را دنبال می‌کنیم، واقعا به دنبال این هستیم طرف مقابل هم این شعار را سر می‌دهد، اما عملکردشان چیز دیگری می‌گوید. ما همچنان شعار مشارکت حداکثری را دنبال می‌کنیم و با صبوری نشان می‌دهیم که دلسوز انقلابیم.
میرلوحی با بیان اینکه جریان اصلاحات در انتخابات آتی راهبردهای مختلفی را دنبال می‌کند، اظهار داشت: راهبرد نخست ما، راهبرد حضوری کامل بود اما الان راهبرد حضور موثر را دنبال می‌کنیم و برای اجرای آن سازوکارهای لازم در کشور طراحی شده است. اکنون می‌توان ادعا کرد که جریان اصلاحات، جریان ساختارمندی است و درخلاء حضور احزاب  قدرتمند، می‌توانیم به مردم کمک کنیم.
او با اشاره به عملکرد یک جانبه صداوسیما تصریح کرد: طرف مقابل جریان اصلاحات همه تریبون‌ها و از جمله صداوسیما را داراست و نقشه‌های بسیاری را علیه اصلاح‌طلبان طراحی می‌کنند، اما تیرهایشان به سنگ خورده است. آنها می‌گویند اصلاح‌طلبان می خواهند انتخابات را تحریم کنند، مگر جریان اصلاحات زبان ندارد؟ صداوسیمایی که یک روز عیب‌ها را می‌پوشاند و وضعیت کشور را گل و بلبل نشان می‌داد، اکنون عیب‌تراشی می‌کند و به دنبال بهانه‌جویی است.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با ابراز امیدواری برای تایید صلاحیت افراد توسط شورای نگهبان، خاطر نشان کرد: اصلاح‌طلبان می‌خواهند مجلسی قدرتمند تشکیل دهند که افراطی‌گری در آن نباشد و نمایندگان آن با اصلاح‌طلبی سر ستیز نداشته باشند. ما نشانه‌هایی از ذائقه مردم به اصلاح‌طلبی و تمایل آنها به تداوم سیاست‌های دولت را می‌بینیم و می‌خواهیم حاشیه‌سازی‌ها از بین برود. هشت سال کشور به ورطه ورشکستگی کشانده شد؛ اما الان می گویند چرا کشور از رکود خارج نشده است.
او ادامه داد: معلوم نیست ۹۰۰ میلیون دلار از پول این مملکت کجاست، اما اکنون که نفت ۲۵ دلار شده می‌گویند چرا مسئله بیکاری حل نشده است. ما می‌گوییم این مسئله حل نشده چون پول‌ها در دست بابک زنجانی‌هاست.
میرلوحی با بیان اینکه ما می‌خواهیم تا رویداد ۹۲ ادامه یابد و جنگ و ستیز نداشته باشیم، یادآور شد: ما یک جنگ را با صدام داشتیم که آثار و پیامدهای آن تداوم دارد. ما نباید زمینه بجران‌آفرینی را ایجاد کنیم.
او با بیان اینکه جریان اقتدارگرا به اصلاح‌طلبان اتهام می‌زند که شما می‌خواهید مجلسی غیر مقتدر تشکیل دهید، ابراز داشت: ما می‌گوییم آقای روحانی امید و آرامش را به کشور بازگردانده است؟ آیا شما دنبال تشکیل مجلسی مستقلی هستید؟ رئیس‌جمهورتان می‌گفت مجلس در راس امور نیست و حتی شما از شأن مجلس هم دفاع نکردید.
قائم‌ مقام و سخنگوی  ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان در استان تهران با بیان اینکه شعار جریان اصلاحات، امید، آرامش و رونق اقتصادی است، عنوان کرد: معتقدیم امید در کشور باید حفظ شود ما معتقدیم که روابطمان با دنیا بهتر شده و امیدواریم مسائل اقتصادی بسامان شود ما اعتقاد داریم باید آرامش به کشور بازگردد و جوّ کشور آرام شود و لبخندها که از سال ۹۲ به کشور بازگشته، ادامه یابد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس