تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، سعید حسینی افزود: متقاضیان بیمه کارگران ساختمانی که دارای کارت مهارت فنی معتبرند و مشاغل آنان منطبق با جدول شاغلان در بخش ساختمانی است در صورت تایید اصالت کارت مهارتشان می توانند برای تعیین وضعیت بیمه ای به شعبه تامین اجتماعی محل سکونت خود مراجعه کنند. وی با بیان […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، سعید حسینی افزود: متقاضیان بیمه کارگران ساختمانی که دارای کارت مهارت فنی معتبرند و مشاغل آنان منطبق با جدول شاغلان در بخش ساختمانی است در صورت تایید اصالت کارت مهارتشان می توانند برای تعیین وضعیت بیمه ای به شعبه تامین اجتماعی محل سکونت خود مراجعه کنند.


وی با بیان رفع برخی محدودیت ها در زمینه بیمه کارگران ساختمانی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی در راستای ایجاد تسهیلات برای کارگران ساختمانی، محدودیت استان یا شهر صادر کننده کارت مهارت فنی را لغو کرده است و کارگران ساختمانی در صورت واجد شرایط بودن، بدون محدودیت شهر یا استان می توانند درخواست بیمه شدن را به شعبه محل سکونت خود تحویل دهند تا طبق سهمیه نسبت به بیمه شدن آنان اقدام شود.


به گزارش سازمان تامین اجتماعی، حسینی خاطرنشان کرد: از آنجا که پس از انقضاء دوره اعتبار کارت مهارت فنی کارگران ساختمانی، مراحل صدور کارت توسط مبادی ذیربط با تاخیر انجام می پذیرد به همین منظور برای تداوم رابطه بیمه پردازی با ارائه شماره شناسایی گواهینامه مهارت توسط کارگران ساختمانی و بررسی و تایید آن، نام نویسی و پذیرش آنان بلامانع خواهد بود.


وی گفت: اگر بیمه شدگان کارگران ساختمانی نسبت به پرداخت حق بیمه برخی از ماه های سال اقدام نکرده باشند با لحاظ کردن دوره اعتبار کارت مهارت فنی و پس از بازرسی تحقیقی و تایید اشتغال بکار برای آنان گردش حساب صادر و حق بیمه دوره مورد نظر دریافت می شود.


حسینی تاکید کرد: در مواردی که بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری مشمول قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی قرار بگیرند با احراز شرایط قانونی چنانچه در زمان ثبت نام دارای قرارداد فعال باشند و بدون انقطاع در بیمه پردازی، متقاضی تبدیل نوع بیمه خود به بیمه کارگران ساختمانی باشند با رعایت شرایط مندرج در قانون بلامانع است.


براساس آمار سازمان تامین اجتماعی، اکنون بیش از یک میلیون کارگر ساختمانی تحت پوشش خدمات این سازمان هستند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس