تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] با تقویت دلار پس از اظهارات قاطعانه مقامات فدرال‌رزرو در خصوص احتمال افزایش نرخ بهره ایالات متحده در آینده نزدیک، در معاملات روز دوشنبه، طلا اندکی افت کرد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، جانت یلن در سخنرانی روز جمعه خود اعلام کرد: احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در ماه‌های اخیر تقویت […]

[ad_1]


با تقویت دلار پس از اظهارات قاطعانه مقامات فدرال‌رزرو در خصوص احتمال افزایش نرخ بهره ایالات متحده در آینده نزدیک، در معاملات روز دوشنبه، طلا اندکی افت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، جانت یلن در سخنرانی روز جمعه خود اعلام کرد: احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در ماه‌های اخیر تقویت شده که این موضوع ناشی از بهبود بازار نیروی کار و انتظارات برای رشد اقتصادی متوسط بوده است.

هر اونس طلا در معاملات امروز با افتی ۰٫۲۵ درصدی یکهزار و ۳۱۶ دلار و ۶۰ سنت معامله شد. این فلز گرانبها هفته گذشته را با افتی ۱٫۵ درصدی به پایان رسانده بود.

 

ادوارد میر، تحلیلگر اف‌سی استون در یادداشتی اعلام کرد: «در حالی که پس از سخنرانی مقامات فدرال‌رزرو در روز جمعه، احتمال افزایش نرخ بهره تا پایان سال افزایش یافته است، ما فکر می‌کنیم با وارد شدن به ماه سپتامبر فشار روی طلا افزایش یابد.»
طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است چرا که افزایش نرخ موجب بالارفتن هزینه‌های فرصت نگهداری دارایی بدون بهره‌ای چون طلا شده در حالی که موجب تقویت دلار می‌شود.
وانگ تائو، تحلیلگر تکنیکال رویترز اعلام کرد، با توجه به الگوی موجی و تحلیلی نسبی فیبوناتچی، قیمت طلا ممکن است به سطح حمایتی ۱۳۰۸ دلاری سقوط کند.
بارناباس گان، تحلیلگر بانک OCBC نیز اعلام کرد: «من فکر می‌کنم طلا سطح حمایتی ۱۳۰۰ دلاری را به خود خواهد دید. جای شکی باقی نمانده که انتظارات افزایش نرخ بهره در ادامه سال جاری افزایش یافته است.»
گان اضافه کرد: با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و کامل شدن عواقب برگزیت و افزایش ریسک‌گریزی در بازارهای جهانی قیمت طلا می‌تواند در پایان سال ۱۳۵۰به  دلار به ازای هر اونس برسد.
آمار کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا نشان داد که صندوق‌های تامینی و مدیران پولی جایگاه‌های بلندمدت خود را در قراردادهای طلای کومکس در هفته منتهی به ۲۳ آگوست افزایش دادند.

در میان فلزات گرانبهای دیگر، هر اونس نقره با افتی ۱ درصدی ۱۸ دلار و ۴۳ سنت معامله شد و قیمت هر اونس پالادیوم با ۰٫۴۲ درصد کاهش به ۶۸۲ دلار و ۶۳ سنت رسید. پلاتین اما با ۰٫۲۹ درصد افزایش قیمت یکهزار و ۷۰ دلار و ۶۰ سنت به ازای هر اونس داد و ستد شد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس