تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] پارلمان ترکیه زمان حضور نیروهای نظامی این کشور در خاک سوریه و عراق را برای یک سال دیگر تمدید کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزای فرانسه، پیش از این پارلمان ترکیه در اکتبر ۲۰۱۴ مجوزی را برای اقدام نظامی این کشور در سوریه و عراق صادر کرده بود که این مجوز در […]

[ad_1]

پارلمان ترکیه زمان حضور نیروهای نظامی این کشور در خاک سوریه و عراق را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزای فرانسه، پیش از این پارلمان ترکیه در اکتبر ۲۰۱۴ مجوزی را برای اقدام نظامی این کشور در سوریه و عراق صادر کرده بود که این مجوز در سپتامبر ۲۰۱۵ برای یک سال دیگر تمدید شد.

بر اساس مجوز موجود پارلمان، ترکیه ۲۴ اوت عملیاتی را در خاک سوریه آغاز کرد که هدف آن طبق ادعای آنکارا حمایت از شبه‌نظامیانی بود که با اعضای گروه تروریستی داعش و پ.ک.ک در نبرد بوده‌اند.

در حالی پارلمان ترکیه مهلت حضور نظامیان این کشور را در خاک سوریه و عراق یک سال دیگر تمدید کرد که ورود این نیروها بدون اجازه دولت عراق و سوریه به خاک این کشورها غیرقانونی و مغایر با قوانین بین‌المللی و منجر به اعتراض بغداد و دمشق شده است.

به گفته منابع خبری آگاه، دولت ترکیه درخواست تمدید یک ساله برای اجرای عملیات در خارج از مرزهایش در عراق و سوریه را تقدیم پارلمان کرد و نمایندگان پارلمان نیز با آن موافقت کردند.

دخالت نظامی ارتش ترکیه در عراق و سوریه در حالی صورت می‌گیرد که دمشق و بغداد خواستار خروج ترکیه از اراضی کشورشان هستند.

حیدر العبادی، نخست عراق پیش‌تر حضور نظامیان ترکیه در شمال عراق را مانعی بر سر راه نابودی تروریست‌های داعش توصیف کرد و باقی ماندن این نیروها در خاک کشورش را غیرقانونی دانست.

دولت سوریه نیز دخالت نظامی ترکیه در خاک این کشور را نقض حاکمیت سوریه و حمایت از تروریسم قلمداد کرده است.

۲۰۶/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس