تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم امضای تفاهمنامه با سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: اعتقاد داریم که محیط زیست حق همه مردم و بستر توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور است، لذا مایل هستیم که از ظرفیت‌های گسترده دانشگاه آزاد در جهت همکاری با سازمان محیط زیست استفاده شود. به گزارش ایسنا، حمید میرزاده با […]

[ad_1]

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم امضای تفاهمنامه با سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: اعتقاد داریم که محیط زیست حق همه مردم و بستر توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور است، لذا مایل هستیم که از ظرفیت‌های گسترده دانشگاه آزاد در جهت همکاری با سازمان محیط زیست استفاده شود.

به گزارش ایسنا، حمید میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد نزدیک به ۶۸ هزار عضو هیات علمی دارد، گفت: دانشگاه آزاد مایل است که ماموریتی در زمینه محیط زیست داشته باشد.

وی گفت: سابقه زیست محیطی در دانشگاه آزاد کم نیست و واحدهای ما در بعضی زمینه‌ها مثل تبدیل فرآوری آلاینده‌ها و کنترل آلاینده‌های کشاورزی بر آلودگی هوا و همچنین بحث تبدیل ضایعات به مواد باارزش، دارای تکنولوژی و فناوری زیست محیطی هستند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: موضوعات زیست محیطی نیز وجود دارد که همکاران ما سال‌ها در واحدهای دانشگاه در آن زمینه‌ها تحقیق و مطالعه انجام داده‌اند و حتی برخی واحدها تا حد تولید محصول و پایلوت پیشرفت کرده‌اند بطوریکه در واحد نیشابور تولید توربین بادی با ژنراتور عملیاتی شده و محققان ما در اصفهان موفق به تولید نانو ذراتی برای مبارزه با ریزگردها شده‌اند. همچنین ما در بسیاری از پروژه‌های خود به دنبال سرمایه‌گذار هستیم.

میرزاده با بیان اینکه  : امیدواریم فرهنگ جامعه به قدری بالا رود که محیط زیست به عنوان حق‌الناس شناخته شود،افزود: پیشنهاد ما این است که کارگروهی مسئول نظارت بر مفاد این تفاهمنامه باشد و ظرفیت دانشگاه توسط سازمان محیط زیست برای کاهش آلاینده‌ها و استفاده از دانش و فناوری به کار گرفته شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حال حاضر در دانشگاه آزاد ۱۰۰ مرکز رشد داریم که ۱۰ مرکز بر محیط زیست تمرکز کرده‌اند. همچنین ۹۲۶ شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد داریم که ۷۰ عدد آنها روی مسائل محیط زیستی کار می‌کنند.

میرزاده در پایان ضمن ابراز خوشحالی از اینکه مقدمات همکاری دانشگاه آزاد با سازمان محیط زیست فراهم شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم همکاری‌های مثمرثمری با سازمان محیط زیست داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، دکتر مجید عباسپور رییس دانشکده محیط زیست دانشگاه آزاد نیز در این مراسم، طی سخنانی اظهار داشت: دانشگاه آزاد از سال ۱۳۶۶ در حوزه محیط زیست شروع به کار کرده است و قدیمی‌ترین دانشگاه فعال در حوزه محیط زیست است. در حال حاضر این دانشکده با ۲۳ رشته تخصصی تا سطح دکترا در حوزه محیط زیست فعالیت می‌کند و رشته اکوتوریسم برای اولین بار در کشور در این دانشگاه تدریس خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس