تاریخ انتشار: ۱۸ اسف ۱۳۹۴
بیانیه جمعی از احزاب اصلاح‌طلب؛

جمعی از احزاب اصلاح‌طلب با انتشار بیانیه شماره ۲ ضمن تشکر از حضور گسترده مردم و با تاکید بر صلابت اصلاح‌طلبان بر ایفای نقش احزاب اصلاح‌طلب در قالب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تاکید کردند.

به گزارش “گذارنیوز” متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است:

با پشت سر گذاشتن انتخابات هفتم اسفندماه ۹۴ به عنوان روزی حساس و سرنوشت‌ساز در تقویم انتخاباتی کشور، ما به عنوان جمعی از احزاب و تشکل‌های اصلاح‌طلب، بر خود لازم دیدیم تا در راستای انجام رسالت سیاسی، اجتماعی و دینی خود و به منظور ثبت در تاریخ، پس از بیانیه شماره ۱ در ۳۱ دی ماه، بخشی دیگر از نقطه‌نظرات و دغدغه‌های خویش را با ملت آگاه و بزرگ ایران بویژه خانواده بزرگ اصلاحات در میان گذاریم:

۱-‌ حضور باشکوه و گسترده مردم در پای صندوق‌های رای، که از طرفی اعمال حق حاکمیت ملت بر سرنوشت خویش و از سوی دیگر مایه قوام و ثبات امنیت و پیشرفت کشور است، امید را بار دیگر به دل‌ها بازگردانید. ملت آگاه ما علی‌رغم برخی جفاهایی که بر فرزندان امام و انقلاب روا داشته شد و آنان را از صحنه انتخابات خارج کرد، اما نه تنها فریب تبلیغات سوء داخل و خارج را نخوردند، بلکه با شور و اشتیاق بی‌نظیر و با آرای خود، چهره‌های معرفی شده توسط اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان را انتخاب کردند. ما به سهم خود از عموم صاحبان حق رای، فارغ از گرایش‌های سیاسی، به خاطر حضور پرشور و آگاهانه در انتخابات، تشکر و تقدیر می‌کنیم.

۲- ما مجلسی را در طراز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی می‌دانیم که به پیروی از امام خمینی (ره) بر راهبرد همیشگی حمایت از محرومین در صحنه نبرد فقر و غنا، پای بفشارد و اجازه ندهد که عدالت و رفاه عمومی در پیچ و خم سیاست‌بازی‌ها و مصلحت‌سنجی‌ها، به حاشیه رانده شود.

ما مجلسی می‌خواهیم تا با حمایت از دولت منتخب ملت، ضمن بهره‌گیری از ابزارهای نظارتی، دولت را در تحقق وعده‌های رونق اقتصادی، مقابله با رانت‌جویی و مفاسد اقتصادی و فرهنگی و نیز مذاکره و آشتی ملی یاری دهد.

۳- ما به اعضا و هواداران خود و به عموم حامیان گفتمان اصلاحات، اطمینان می‌دهیم که با لطف و عنایت الهی و به واسطه حضور مسوولانه حاملان این گفتمان در عرصه سیاسی و اجتماعی کشور، اصلاحات با قدرت به حیات خود ادامه خواهد داد چراکه اصلاحات حذف‌ناشدنی است.

ما امیدواریم که در انتخابات‌های آتی، شرایطی پدید آید که شاهد حضور فعال و مثبت کاندیداهای اختصاصی احزاب و تشکل‌های اصلاح‌طلب در عرصه رقابت‌های انتخاباتی باشیم.

در گام‌های بعد تلاش خواهیم کرد تا عضویت در احزاب و تشکل‌های اصلاح‌طلب قانونی و دارای شناسنامه، نه تنها مانع ورود به رقابت‌های انتخاباتی نشود که حتی تسهیل‌گر احراز صلاحیت‌ها نیز باشد. ما این مهم را از طریق تقویت، سازماندهی و حضور مقتدرانه «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» در صحنه کنش و تعاملات سیاسی کشور رقم خواهیم زد و از این پس، اشخاص و نخبگان نیز می‌باید در قالب احزاب و تشکل‌ها حضور یابند و با حقوقی برابر، نقش‌آفرینی کنند.

پر واضح است که جایگزین کردن افراد و شخصیت‌ها و گروه‌های فاقد شناسنامه حزبی و قانونی، به معنای نادیده‌ گرفتن فرهنگ دموکراسی و تقویت فردمحوری و دوری از خرد جمعی و روی آوردن به استبداد و شخص‌محوری خواهد بود.

۴- براساس مطالب پیش گفته، اعلام می‌نماییم که از این پس، تمامی فعالیت‌های سیاسی اصلاح‌طلبان، تنها در قالب احزاب و تشکل‌های قانونی انجام خواهد شد و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات (اصلاح‌طلبان) و کمیته‌های مربوطه، در مرکز و استان‌ها و شهرستان‌ها طبق آیین‌نامه‌های مصوب، انجام وظیفه می‌نمایند و در موارد گوناگون با صاحب‌نظران و شخصیت‌ها مشورت خواهند کرد.

تنها راه برون‌رفت از فضای بسته سیاسی و پیشگیری از پیدایش انواع استبداد‌ها، روی آوردن به تحزب و تبدیل جامعه امنیتی، پوپولیستی و هیاتی، به جامعه حزبی است از این رو از همه دلسوزان ملت و آزادیخواهان دعوت می‌کنیم تا در جهت تثبیت و تقویت احزاب فراگیر اهتمام ورزیده و با اندیشه‌ها و رفتارهای حزب‌گریز و حزب‌ستیز و جایگزینی محفل‌ها به جای تشکل‌های قانونی، مبارزه کنند.

مجمع نیروهای خط امام
انجمن اسلامی معلمان
حزب اعتماد ملی
حزب اراده ملت ایران
حزب مردم‌سالاری
حزب وحدت و همکاری ملی
انجمن اسلامی مدرسان دانشگاه‌ها
مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی
انجمن اسلامی مهندسان
جبهه‌ اصلاح‌طلبان ایران اسلامی

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس