تاریخ انتشار: ۲۶ ارد ۱۳۹۵

محسن رضایی در تماس تلفنی با دریادار علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی، از ایشان خواست با قید فوریت، موضوع هجمه به نمادهای قومی و تاریخی بررسی و پیگیری شود.

روز گذشته، چند فرد خودسر با حمله به قلعه سردار اسعد، یکی از پیشتازان جنبش مشروطه خواهی ایران، ضمن توهین به سمبل آزادیخواهی و مشزوطه طلبی ایرانیان و قوم بختیاری، مجسمه این قهرمان ایرانی را تخریب کردند. این در حالی است که قرار بود این قلعه در روزهای آتی، به مناسبت هفته میراث فرهنگی به نام «موزه مشروطیت» افتتاح شود.

در همین راستا، سرلشکر رضایی در تماس تلفنی با دریادار علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی، از ایشان خواست با قید فوریت، موضوع هجمه به نمادهای قومی و تاریخی بررسی و پیگیری شود.

در همین ارتباط پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی گزارش داد، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این تماس تلفنی، ضمن تأکید بر اینکه اهانت به مقدسات و یا هجمه به افتخارات اقوام ایرانی، تهدیدی برای به هم زدن وحدت کشور است، از دبیر شورای امنیت ملی خواست که مسئولان ذیربط با بررسی جدی و رسیدگی به این حوادث آمران و عاملان آن را مشخص کنند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس همچنین یادآور شد که مردم و مسئولان مراقبت کنند تا خدای ناخواسته، کسانی به هر نحو به دنبال خدشه بر وحدت ملی نباشند تا با بررسی‌های کار‌شناسی و امنیتی موضوع بررسی شود.

همچنین هیأتی از سوی دکتر محسن رضایی به شهرکرد وجونقان برای بررسی مسأله رفته است. سرپرست هیأت اعزامی دکتر رضایی به مردم وعده داده که مسأله را تا رسیدن به نتیجه مشخص و برخورد با عاملان آن پیگیری می‌شود و لذا مردم نیز باید مراقب تحرکات مشکوک باشند و تا مشخص شدن تمامی جوانب ماجرا، آرامش و خونسردی خود را حفظ کنند.

ذکر این مهم لازم است، امام جمعه جونقان نیز در واکنش به شایعاتی مبنی بر تحریک حمله کنندگان به مجسمه توسط وی، گفت: «بنده به عنوان امام جمعه جونقان، نه از آوردن مجسمه و نه از نصب آن و نه از تخریب آن هیچ گونه اطلاعی نداشتم و اینکه به بنده چنین نسبتی می‌دهند، کذب محض و تهمت می‌باشد».

حجت الاسلام موذنی یادآور شد: «آنچه دیروز بنده در نماز جمعه بیان کردم، ضبط شده موجود می‌باشد، قصاص قبل از جنایت کار پسندیده‌ای نیست، هر بد که به خود نمی‌پسندی، با کس مکن ‌ای برادر من».

در ‌‌نهایت لازم به یادآوری است که انقلاب مشروطه، بخشی درخشان از تاریخ معاصر ایران است که قوم بختیاری در کنار سایر قهرمانان ایران زمین و آزادیخواهان مشروطه خواه در این جنبش، نقش آفرینی مهمی داشته، به گونه‌ای که بخش بزرگی از سرآغاز قیام علیه استبداد قاجار، از دامنه کوه‌های بختیاری رخ داده است.

کتیبه‌های پیرغار در روستای ده چشمه و قلعه سردار اسعد بختیاری در شهر جونقان، از توابع شهرستان فارسان، مهم‌ترین آثار به جای مانده از انقلاب مشروطه است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس