تاریخ انتشار: ۲۵ اسف ۱۳۹۴
رئیس اتاق بازرگانی تهران خبر داد:

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه مسائل بانک‌های درجه دو و سه در ارتباط با ایران در حال برطرف شدن است، گفت: آقای ظریف قول برطرف شدن این مشکل را داده است، همچنین در تماس با آقای جان کری درباره این موضوع صحبت کرده تا این مشکل برطرف شود.

به گزارش”گذارنیوز” ، مسعود خوانساری ظهر امروز در مراسم بازگشت هیئت اعزامی اتاق بازرگانی تهران به آلمان اظهار کرد: برخی مسائل بانک‌ها و بیمه‌های خارجی در ارتباط با ایران هنوز وجود دارد. مشکلات بانک‌های درجه دو و سه تقریباً در حال حل شدن است اما مسائل مربوط به بانک‌های درجه یک حل نشده است.
وی افزود: بانک‌ها برای ارتباط با ایران جریمه‌های زیادی به آمریکا داده‌اند اما آقای ظریف قول داده است که این مشکل برطرف شود.
به نوشته تسنیم، رئیس اتاق بازرگانی تهران در توضیح اضافه کرد: در تماس آقای ظریف با آقای جان کری صحبت شده است تا این مشکل برطرف شود و بانک‌ها دیگر «با ایران کار نخواهیم کرد» را کنار بگذارند.
خوانساری در ادامه صحبت‌های خود درباره زیر بار نرفتن بانک‌های بزرگ برای همکاری با ایران، گفت: تحریم‌های اولیه آمریکا برداشته نشده  اما تحریم‌های اتمی برداشته شده است و بانک‌ها نگران تشخیص ناصحیح میان تحریم‌های اولیه و اتمی هستند.
وی اضافه کرد: این امر باعث نگرانی بانک‌ها از غضب آمریکا و جریمه شدن دوباره بانک‌ها است.
رئیس اتاق بازرگانی تهران در ادامه صحبت‌هایش تأکید کرد: سفر هیئت تجاری به آلمان بعد از رفع تحریم‌ها یک دوره آموزشی برای ما بود زیرا ما هفت تا هشت سال روابطمان با دنیا قطع شده بود.
خوانساری گفت: از این سفر نمی‌توان انتظار داشت که حتماً منجر به عقد قرارداد یا جذب فاینانس شود.
وی گفت: بانک‌ها و بیمه‌های خارجی هنوز به‌طور کامل برای ارتباط با ایران نیامده است. خیلی از بانک‌ها روش‌های گشایش ال‌سی را فراموش کرده‌اند.
خوانساری گفت: آمدن ۱۵۰ هیئت تجاری خارجی به ایران قبل از رفع تحریم باعث آب شدن یخ ارتباط با ایران شده است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس