تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] بنابر اعلام مقامات مصری، شمار تلفات غرق شدن قایق حامل مهاجران در آب‌های این کشور به ۳۰۰ تن افزایش یافته است. به گزارش ایسنا، سازمان بین‌المللی مهاجرت نیز اعلام کرد: مقامات مصری حدود ۱۶۰ نفر از سرنشینان این قایق را که روز چهارشنبه هفته گذشته در آب‌های شمالی این کشور دچار حادثه شده بود […]

[ad_1]

بنابر اعلام مقامات مصری، شمار تلفات غرق شدن قایق حامل مهاجران در آب‌های این کشور به ۳۰۰ تن افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، سازمان بین‌المللی مهاجرت نیز اعلام کرد: مقامات مصری حدود ۱۶۰ نفر از سرنشینان این قایق را که روز چهارشنبه هفته گذشته در آب‌های شمالی این کشور دچار حادثه شده بود نجات دادند و وضعیت حدود ۱۵۰ نفر مشخص نیست.

در میان قربانیان این حادثه ۱۰ زن و یک کودک بوده‌اند که طبق برآوردهای انجام شده طی سال جاری میلادی (۲۰۱۶) بیش از ۳۵۰۰ تن در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند. با روند فعلی انتظار می‌رود شمار مهاجران در سال ۲۰۱۶ از رقم ۳۷۷۱ نفر در سال ۲۰۱۵ فراتر رود.

تعداد مهاجراتی که خواهان سفر به اروپا هستند از سال گذشته کاهش چشمگیری داشته که دلیل آن قرارداد منعقد شده بین اتحادیه اروپا و ترکیه و مسدود شدن کریدور بشردوستانه بین یونان و آلمان است.

همچنین لیبی مشهورترین مبدا حرکت در آفریقای شمالی به خصوص برای افرادی است که از جنگ، فقر و سرکوب در نیجریه، اریتره، گامبیا و سودان متواری شده‌اند. علاوه بر این در سال چندین هزار مهاجر مصر را ترک می‌کند.

به گزارش روزنامه گاردین، سوری‌ها اکثریت افرادی را تشکیل می‌دهند که در سال ۲۰۱۵ مصر را ترک کرده‌اند اما تعداد آنان در سال ۲۰۱۶ به شدت کاهش یافته زیرا به مردم این کشور برای ورود به مصر ویزا داده نمی‌شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس