تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در کنگره جهانی محیط زیست از دولت‌ها و سازمان‌های مردم نهاد خواسته شد تجارت پانگولین‌ را که بیشترین پستاندار قاچاق‌شده در جهان است، منع کنند. به گزارش ایسنا، دولت‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در کنگره جهانی حفاظت از محیط زیست که در هاوایی برگزار شد از تمامی اعضای اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) […]

[ad_1]

در کنگره جهانی محیط زیست از دولت‌ها و سازمان‌های مردم نهاد خواسته شد تجارت پانگولین‌ را که بیشترین پستاندار قاچاق‌شده در جهان است، منع کنند.

به گزارش ایسنا، دولت‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در کنگره جهانی حفاظت از محیط زیست که در هاوایی برگزار شد از تمامی اعضای اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) خواسته شد تا از انتقال تمام هشت گونه پانگولین از “پیوست دو” به “پیوست یک” در “کنوانسیون جهانی منع تجارت گونه‌های گیاهی و جانوری در معرض انقراض” حمایت کنند.

این کنوانسیون معاهده‌ای چندوجهی است که از گونه‌های در معرض خطر انقراض حفاظت می‌کند.

پیوست یک به این مفهوم است که گونه‌ها به هیچ‌وجه نمی‌توانند به لحاظ تجاری خرید و فروش شوند در حالی که تجارت گونه‌های فهرست شده در “پیوست دو” باید به طوری جدی تحت کنترل قرار گیرند.

“اِلی پِپِر” جانشین مدیر برنامه تجارت حیات وحش شورای دفاع از منابع طبیعی (NRDC) در این باره گفت: تعداد پانگولین‌هایی که به دلیل استفاده از گوشت و پوست‌شان تلف می‌شوند قابل قبول نیست. این حیوانات نباید برای اقدامات درمانی مورد استفاده قرار گیرند، آنها جاندارانی هستند که اگر محافظت نشوند دیگر وجود نخواهند داشت. ضرورت دارد فعالان محیط زیست در جهان، اقدامات جدی را برای حفاظت از هشت گونه پانگولین موجود افزایش دهند.

به گزارش مونگابی، ‌تقاضاها برای شکار این حیوانات همچنان بالاست و ۱۴ درصد مردم ویتنام از گوشت آن مصرف کرده و پنج درصد دیگر از پوست آن به عنوان دارو استفاده می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس