تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس‌جمهوری آمریکا تلاش کرد تنش‌های ایجاد شده در فرودگاه هانگزو میان مسئولان امنیتی چین و هیات آمریکایی را کاهش دهد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «باراک اوباما» رییس‌جمهوری آمریکا امروز-یکشنبه- در سخنان خود برای کاهش تنش‌های فرودگاه «هانگزو» تلاش کرد. اوباما تاکید کرد ارزش‌های متفات آمریکا و چین در […]

[ad_1]

رییس‌جمهوری آمریکا تلاش کرد تنش‌های ایجاد شده در فرودگاه هانگزو میان مسئولان امنیتی چین و هیات آمریکایی را کاهش دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «باراک اوباما» رییس‌جمهوری آمریکا امروز-یکشنبه- در سخنان خود برای کاهش تنش‌های فرودگاه «هانگزو» تلاش کرد.


اوباما تاکید کرد ارزش‌های متفات آمریکا و چین در رابطه با مساله آزادی مطبوعات، عامل اصلی بوجود آمدن تنش‌ها بود.


یک مقام چینی برای حرکت دادن خبرنگاران همراه اوباما، خطاب به یکی از کارمندان کاخ‌سفید گفت: «اینجا کشور ما است. اینجا فرودگاه ما است.»


همچنین هنگام خروج اوباما از هواپیمای «ایر‌فورس‌وان»، محافظان دولت چین مانع از نزدیک شدن «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی رییس‌جمهوری آمریکا به وی شدند.


سرانجام زمانی که نیروی امنیتی آمریکا برای پیاده کردن اوباما از پله‌های هواپیمای «ایر‌فورس‌وان» استفاده کرد، رییس‌جمهوری آمریکا به جای فرش قرمز به روی آسفالت قدم گذاشت.


تعدادی از سیاست‌مداران آمریکایی این اقدامات چین را نوعی بی‌احترامی به آمریکا دانستند. اما اوباما نگرش متفاوت دو کشور در مواجهه با مسائل مختلف از جمله مسائل امنیتی و آزادی مطبوعات، را دلیل بروز این مشکلات عنوان کرد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس