تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: گیلاس با ۸۵هزار تن و سیب درختی با ۳۶۲ هزار تن جایگاه اول و سوم کشور را به خود اختصاص داده است. غلامرضا تقوی در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز اظهار کرد: محصولات باغی استان تهران در دو بخش باغبانی و گلخانه ای تقسیم می […]

[ad_1]

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: گیلاس با ۸۵هزار تن و سیب درختی با ۳۶۲ هزار تن جایگاه اول و سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

غلامرضا تقوی در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز اظهار کرد: محصولات باغی استان تهران در دو بخش باغبانی و گلخانه ای تقسیم می شود که در این خصوص محصولات شاخص کشاورزی پایتخت را می توان در بخش گلخانه ای اعم از تولید ۵۰۵هزار تن سیفیجات، گیلاس با ۸۵هزارتن، سیب درختی با ۳۶۲ هزارتن و قارچ خوراکی ۳۳هزار تن(جایگاه نخست کشور) است.

وی ادامه داد: در بخش تولید گل و گیاه زینتی تهران نیز با در نظر گرفتن وسعت ۸۵۰هکتار گلخانه خود، افزون بر یک میلیارد و ۳۰۰هزار شاخه گل را رد سال تولید می کند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان تهران اظهار کرد: دربخش توسعه ارقام تجاری اصلاح باغات قدیمی و جایگزینی ارقام تجاری توانسته ایم محصول گیلاس استان تهران را افزایش دهیم.

تقوی اظهار کرد: در بخش تولید سیب درختی نیز با روش تجاری سازی ارقام به روش مالینگ( ارقام پیوندی روی گیاه)، تولید این محصول را افزایش دادیم.

به گفته وی در حال حاضر ۶هزار و ۵۰۰هکتار و ۱۱هزار هکتار از باغات استان تهران به کشت محصول گیلاس و سیب درختی اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه با وجود کم آبی توانسته ایم برخی از اقلام را در بخش کشاورزی تولید کنیم گفت: با توجه به کم آبی کشت پسته، زیتون و انگور را در بخش جنوب و جنوب شرقی استان تهران خواهیم داشت.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس