تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: صادارت محصولات کشاورزی تهران اعم از گیلاس و سیب درختی می تواند ۵۰درصد از قابلیت صادرات برخوردار باشد. غلامرضا تقوی در گفت وگو با خبرنگار ایسکانیوز اظهار کرد: در سال گذشته صادر کنند گان محصولات کشاورزی کمتر در این بخش مشارکت کردند که این رقم یک […]

[ad_1]

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: صادارت محصولات کشاورزی تهران اعم از گیلاس و سیب درختی می تواند ۵۰درصد از قابلیت صادرات برخوردار باشد.

غلامرضا تقوی در گفت وگو با خبرنگار ایسکانیوز اظهار کرد: در سال گذشته صادر کنند گان محصولات کشاورزی کمتر در این بخش مشارکت کردند که این رقم یک الی ۲درصد بود.

وی گفت: امسال با مناسب بودن قیمت محصولات کشاورزی، امیدواریم که ۵درصد در سیب درختی و ۱۰تا ۱۵درصد در گیلاس صادرات محصول را به کشور های خارج داشته باشیم.

به گفته وی می توان کشور های خریدار محصولات کشاورزی تهران را روسیه و کشور های خلیج فارس عنوان کرد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران به کشت محصولات ارگانیک استان تهران اشاره کرد و گفت: امسال کشت محصولات ارگانیک در ۱۱۵هکتار صورت می گیرد.

وی گفت: در سه سال گذشته توانستیم گواهی لازم در این بخش را برای ۱۱۴هکتار اراضی کشاورزی و پنج مورد از بهره وران صادر کنیم.

تقوی به کشت محصول سالم نیز اشاره کرد و افزود: با دستور شورای عالی امنیت در صدد هستیم تا پایان امسال سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی پایاب سد ماملو و ولتیان به کشت محصولات سالم اختصاص خواهد یافت.

به گفته وی با کاهش مصرف سموم و کود های شیمیایی محصولات سالم را تولید کنیم.

تقوی گفت: افراد و باغداران در این طرح شناسایی شدند و با کارهای آموزشی کار را آغاز خواهیم کرد.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس