تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سفیر ایران در آذربایجان با رئیس دانشگاه دولتی باکو دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش ایسکانیوز، محسن پاک آیین سفیر کشورمان ضمن حضور در دانشگاه دولتی باکو با پرفسور آبل محرم اف رییس این دانشگاه دیدار و مذاکره کرد. پاک آیین در این ملاقات از سفر دکتر پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز به باکو […]

[ad_1]

حسن پاک آیین

سفیر ایران در آذربایجان با رئیس دانشگاه دولتی باکو دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ایسکانیوز، محسن پاک آیین سفیر کشورمان ضمن حضور در دانشگاه دولتی باکو با پرفسور آبل محرم اف رییس این دانشگاه دیدار و مذاکره کرد.

پاک آیین در این ملاقات از سفر دکتر پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز به باکو در آینده نزدیک خبر داد و از انتشار نشریه های مشترک بین دانشگاه دولتی باکو و رایزنی فرهنگی سفارت ابراز خرسندی کرد. وی تدریس زبان و ادبیات فارسی در این دانشگاه، آموزش کادر و همکاری دانشگاه های دو کشور در عرصه های مختلف علمی از جمله نانوتکنولوژی را اقدامی مهم جهت تقویت ارتباطات علمی دانست. پاک آیین همچنین از حمایت های دانشگاه دولتی باکو از دانشجویان ایرانی قدردانی نمود.
در این دیدار که با حضور ابراهیم ابراهیمی نائید،رایزن فرهنگی سفارت انجام شد، رئیس دانشگاه دولتی باکو ضمن تشریح روابط بین المللی این دانشگاه با کشورهای دیگر ازهمکاری با مراکز آموزش عالی ایران و گسترش روابط علمی و آموزشی با دانشگاه های تهران و تبریز ابراز رضایت نمود.

آبل محرم اف با یادآوری حضور خود در مراسم جشن هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه تهران و استقبال از سفر رئیس دانشگاه تبریز به باکو، علاقه مندی دانشگاه های جمهوری آذربایجان به گسترش همکاری با دانشگاه های ایران را اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی مشترک گفت: دو کشور باید در زمینه علمی همکاریهای خود را گسترس دهند.

محرم اف از فعالیت های دیپلماتیک چهار ساله محسن پاک آیین در جمهوری آذربایجان قدردانی کرد و خواهان نگارش خاطرات سفیر ایران از دوره ماموریت خود در باکو شد.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس