تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴

دوستان تندرو با ظلم تمام دوباره دست پیش گرفتند که اگر دولت زودتر بیانیه می‌داد و انفعالی عمل نمی‌کرد این اتفاق نمی‌افتاد!

به گزارش “گذارخبر”  پاسخ این‌که چرا در موارد شبیه به این، با عجله بیانیه دولتی و دیپلماتیک داده نمیشود، پیشتر در «انتخاب» منتشر شد؛ اما سوال این است که اگر دولت بلافاصله پیام می‌داد، این جمعیت خودسر به سفارت حمله نمی‌کردند؟ و اگر حمله می‌کردند که از شواهد برمی‌آید چنین است، باز همین دلواپس‌های خوش‌منطق نمی‌گفتند که پیام عجولانه و تحریک‌آمیز دولت مردم را احساسی‌تر کرده و باعث این اتفاق شد؟!

پس از حمله عده‌ای خودسر به سفارت و دفتر عربستان در تهران و مشهد و به آتش کشیدن آن؛ برخی از کشورهای عربی، به تبعیت از عربستان با ایران روابط خود را قطع کرده و یا تقلیل داده‌اند تا بلکه جنگ روانی را بر علیه ایران در دنیا به راه بیندازند، همچنین حمله به سفارت و انتشار تصاویر سوختن یک ساختمان دیپلماتیک، دوباره برای ایران، تبدیل به هزینه‌ای بین‌المللی و برای دشمنان تهران، مبدل به خوراک تبلیغاتی بسیار خوبی شد، که ایها‌ العالم! دیدید ایرانی‌ها بدیهی‌ترین اصول پذیرفته‌شده بین‌المللی را رعایت نمی‌کنند! دیدید ایرانی‌ها غیرمتمدن، خطرناک و غیرقابل اعتماد هستند؟ دیدید که ایرانی‌ها احتیاج به فشارهای بین‌المللی، تحریم و فصل هفت دارند؟
خوب یک اتفاق کاملا غلط افتاد که نباید می‌افتاد و همه هم آن را محکوم نمودند، و اما حالا بازار “کی بود کی بود من نبودم دستم بود تقصیر دولتم بود!” آغاز شده.
دوستان تندرو با ظلم تمام دوباره دست پیش گرفتند که اگر دولت زودتر بیانیه می‌داد و انفعالی عمل نمی‌کرد این اتفاق نمی‌افتاد! پاسخ این‌که چرا در موارد شبیه به این، با عجله بیانیه دولتی و دیپلماتیک داده نمیشود، پیشتر در «انتخاب» منتشر شد؛ اما سوال این است که اگر دولت بلافاصله پیام می‌داد، این جمعیت خودسر به سفارت حمله نمی‌کردند؟ و اگر حمله می‌کردند که از شواهد برمی‌آید چنین است، باز همین دلواپس‌های خوش‌منطق نمی‌گفتند که پیام عجولانه و تحریک‌آمیز دولت مردم را احساسی‌تر کرده و باعث این اتفاق شد؟!
سوال بعد این است که حمله به سفارت و رئیس مجلس و تاکسی و تجمع و امثالهم، کار امروز و امسال این برادران خودجوش همیشه در صحنه و البته خیال‌آسوده، است که حالا دولت مقصر شده است؟
یادمان نمی رود این جماعت که بسیاری از آنان جوانان مؤمن، خوش نیت و پاک هستند، با خوراک‌های فکری غلط این دوستان تندرو، این اخلاق و روش بد را آموخته‌اند. اینها سال‌هاست که این کارها را می‌کنند و بعدا از سوی تندروهای مدعی، حمایت و یا سکوت بدتر از حمایت می‌بینند. کِی اینها منتظر روحانی و ظریف بودند که امروز باشند؟ کِی اینها یاد بگیرند به هیچ وجه نباید از طریق گناه و ظلم به موفقیت دست یافت؟ بماند که البته تا امروز نتیجه این خودسری‌ها شکست بوده است!
خوب است بدانیم و درس بگیریم که شهید مظلوم، بهشتی برای جمعیت پرشور و پرحرارت انقلابی در حال سخنرانی بود، جمعیت شعار می‌داد:  شاه زنازاده است   خمینی آزاده است!
بهشتی که خود سیلی خورده رژیم شاه است با اینکه قطعا می‌دانست تذکر وی به این جمعیت احساسی برایش بی‌هزینه نیست، با عتاب به جمعیت تشر زد که این شعار را ندهید! شاه ستمگر و … بود اما پدرش رضاخان ازدواج شرعی و قانونی داشته و محمدرضا حلال زاده است و این شعار غلط است و نباید گفته شود!
این رفتار بهشتی نتیجه دین‌داری واقعی اوست که از امام صادق این دین شنیده است که یکی از صفات مومن “لایظلم الاعداء” است. یعنی مومن به دشمن خویش هم ظلم نمی‌کند. و ما این را نیاموخته‌ایم که قانون‌شکنی و رعایت نکردن حریم قانون در نظام اسلامی ظلم است، حمله کردن به سفارت بی پناهی که در پناه جمهوری اسلامی و میهمان ما است ظلم است. بعد از ۳۷ سال سپری شدن از انقلاب رهبر امت باید بگوید اگر حزب‌اللهی هستند خوب نکنند! اگر شرع برایشان مهم است…
مضحک‌تر این است که از سوی تندروها، اقدامات و سخنان مداوم و باتبعات و هزینه‌های سنگین و البته از روی استیصال و درماندگی وزیر خارجه عربستان، دیپلماسی قوی و فعال سعودی در راستای منافع خود تلقی شده، و هوشمندی و عقلانیت تیم کارکشته ما را که در بازی عربستان عقب افتاده، و دوستان ریز و ضعیفش نمی‌افتند، انفعال و کم‌کاری تلقی می‌کنند. این دوستان نمی‌خواهند بپذیرند که این رفتارهای عربستان و هم‌پیمانانش بخاطر وحشت از دیپلماسی مقتدر ایران در بزانو درآوردن تمام تهدیدات ۱۲ ساله هسته‌ای ابرقدرت‌ها و حضور مقتدارنه ایران در منطقه است که با حضور غیرمستقیم خود، تمام جان‌کندن‌های مستقیم آنان را بی‌اثر ساخته است، می‌باشد.
خدایی نکرده ملت ما این دولت را روی کار آورد تا از اقدامات ویران کننده برخی که در شأن ایران اسلامی نبود نجاتی بیاییم، اما انگار افرادی که خود و دست‌پروده‌هایشان هزینه آتش زدن سفارت را روی دست ما گذاشتند، باز هم دلشان می‌خواهد با طرز فکر کهنه و مصیبت بار آنان کشور اداره شود!

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس