تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] گردهمایی “بسیجی دیروز، امدادگر امروز” در راستای تقدیر از فعالان دوره دفاع مقدس و تقدیر از خانواده‌های دو پزشک شهید فاجعه منا برگزار شد. به گزارش ایسنا، دکتر سیدعلی مرعشی، رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مراسم بزرگداشت دو پزشک شهید فاجعه منا، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: تقارن […]

[ad_1]

گردهمایی “بسیجی دیروز، امدادگر امروز” در راستای تقدیر از فعالان دوره دفاع مقدس و تقدیر از خانواده‌های دو پزشک شهید فاجعه منا برگزار شد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدعلی مرعشی، رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مراسم بزرگداشت دو پزشک شهید فاجعه منا، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: تقارن هفته دفاع مقدس با سالروز فاجعه منا باعث شد که این مراسم را برگزار کنیم.

وی افزود: جامعه پزشکی کشورمان همگام با ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس وظیفه درمان رزمندگان را برعهده داشتند و بعد از جنگ نیز تعداد زیادی از آنها در حج عمره و تمتع با مرکز حج هلال‌احمر همکاری کردند.

رییس سازمان حج و زیارت هلال‌احمر با بیان اینکه پزشکان در سفرهای مختلف با ما همراه بوده‌اند، ادامه داد: در فاجعه منا نیز که بسیار جانسوز و جانکاه بود، دو پزشک مخلص‌مان را از دست دادیم و امروز جایشان خالی است. این مراسم برای بزرگداشت این دو پزشک برگزار شده و از حضور خانواده‌هایشان نیز تشکر می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین معزی، نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر با اشاره به سوءمدیریت حکومت عربستان در مدیریت مراسم حج گفت: این قبیله لیاقت مدیریت این منطقه را ندارند؛ چراکه این مکان مقدس است و جایی است برای همه انسان‌ها.

وی افزود: سال گذشته خون‌بارترین حادثه تاریخ مدیریت آنها را در حج دیدیم که اگر بپذیریم این حادثه از قبل برنامه‌ریزی نشده است، باید بگوییم که براساس یک تصمیم جاهلانه و ناآگاهانه بوده که راه حاجیان را مسدود کنند و به این شکل آنها را به خاک بیندازند.

نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر با بیان اینکه این افراد مهاجر الی‌الله و میهمان خدا بودند، گفت: بنابراین باید از امنیت جان و مال بالایی برخوردار باشند. جمهوری اسلامی ایران افتخار داشته که طی این چند سال به حجاج خودش ارائه خدمت کرده و از نظر ابعاد مادی و معنوی، حاجیان خود را مدیریت کرده است.

معزی با اشاره به تصمیم اشتباه سعودی‌ها در بستن رمی جمرات گفت: راه را بستند و ۱۰۰۰ نفر از حاجیان‌مان کشته شدند. حال حتی یک عذرخواهی هم نکردند. به همین دلیل است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند که آنها شجره خبیثه‌ای هستند که به اسلام ضربه می‌زنند و رفتار اینها اسلام را نابود می‌کند. همین‌ها بودند که داعش را ایجاد کردند.

نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر تاکید کرد: دشمنان اسلام سعی کردند تا از این طریق به اسلام ضربه بزنند و اینها را مجبور می‌کنند یمن را نابود کرده، سوریه را با خاک یکسان و سعی کنند تا لبنان را در هم کوبند. اینها یک هدف داشتند که آن هم نابودی اسلام بود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس