تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] سرپرست حجاج ایرانی با تقدیر از عملکرد نیروهای جمعیت هلال احمر در مراسم حج و همچنین عتبات عالیات گفت، باید از نیروهای امدادگر که در فاجعه منا با سختی‌های فراوان به دنبال جستجوی اجساد بودند و به مصدومان و حادثه‌دیدگان این فاجعه امدادرسانی کردند، تقدیر کرد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی […]

[ad_1]

سرپرست حجاج ایرانی با تقدیر از عملکرد نیروهای جمعیت هلال احمر در مراسم حج و همچنین عتبات عالیات گفت، باید از نیروهای امدادگر که در فاجعه منا با سختی‌های فراوان به دنبال جستجوی اجساد بودند و به مصدومان و حادثه‌دیدگان این فاجعه امدادرسانی کردند، تقدیر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، «حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسکر» با اشاره به اینکه اگر فداکاری شهدا نبود، امروز شاهد امنیت،‌ رشد و شکوفایی ایران اسلامی نبودیم، اظهار کرد: در دوران آغازین جنگ در کشور با کمترین امکانات و در شرایطی که تجهیزات نظامی کافی را در اختیار نداشتیم، با دلاوری‌های جوانان کشور موفق شدیم در جبهه جنگ موفق عمل کرده و به خوبی در مقابل دشمن ایستادگی کنیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با بیان اینکه بسیجیان ایرانی اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیفتد، اظهار کرد: با رشادت‌ها و جوانمردی‌های جوانان ایرانی، حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمن نیفتاد و مردم ایران افتخار بزرگی را در ایام جنگ رقم زدند.

قاضی عسکر افزود: در ایام جنگ تحمیلی از تمامی اقشار جامعه از پزشک گرفته تا بسیجی در جبهه حضور پیدا کرده و از خاک کشور دفاع کردند.

 

خدمت کردن هیچ گاه زمان ندارد

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به شهادت دو پزشک هلال احمر در فاجعه منا تصریح کرد: دو پزشک هلال احمر در میان شهدای منا بوده و این نشان‌دهنده آن است که خدمت کردن هیچ‌گاه زمان نداشته است.

وی افزود: «عباسعلی جوزی» به عنوان پزشک هلال احمر از جمله بسیجیان و جانبازان کشور به شمار می‌رفت که در مکه برای خدمت‌رسانی حاضر شد و در فاجعه منا جان خود را از دست داد.

قاضی عسکر با تاکید بر نگاه تعالی‌گونه اسلام به موضوع جنگ اذعان کرد: اسلام به دنبال تعالی انسان‌ها بوده و هیچ‌گاه به عنوان یک اصل به موضوع جنگ نگاه نکرده است.

وی هدف اسلام از جنگیدن را نجات بشریت دانست و گفت: هر زمان که بحث نجات انسان‌ها مطرح بوده، به مقوله جنگ نگاه شده و باید ما نیز اکنون در موضوعاتی از قبیل جنگ با چنین نگاهی به مسئله توجه داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت تاکید کرد: آنچه در آیات قرآن آمده، تاکید به موضوع جنگ با نگاه عدالت‌محوری است و ویژگی دیگر جنگ از نگاه قرآن، مسئله انسانی بودن جنگ است.

وی که در همایش “بسیجی دیروز، امدادگر امروز” صحبت می‌کرد، با اشاره به جوانمردی‌های بسیجیان ایرانی در ۸ سال دفاع مقدس اظهار کرد: با وجود توطئه‌های کشور عراق و استفاده آن کشور از سلاح شیمیایی، هیچ‌گاه بسیجیان ایرانی در ایام جنگ از سلاح شیمیایی استفاده نکرده و در کنار آن مناطق مسکونی را نیز هدف قرار ندادند.

 

عملکرد نیروهای امدادی همیشه مورد قبول بوده است

وی با تقدیر از عملکرد نیروهای جمعیت هلال احمر در مراسم حج و همچنین عتبات عالیات تصریح کرد: نیروهای مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه و عراق همواره با سختی‌های بسیاری به مردم خدمت رسانی کرده‌اند و عملکرد آنها همیشه برای ما قابل قبول بوده است.

قاضی عسکر با اشاره به شرایط دشوار حاجیان ایرانی در حج سال گذشته خاطرنشان کرد: متاسفانه در حج سال گذشته در حادثه مسجدالحرام و همچنین منا شاهد سختی‌های بسیار مردم بودیم، اما با تلاش و کوشش نیروهای امدادی تا حدودی وضعیت حجاج ایرانی بهبود پیدا کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس