تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت که مجلس فارغ از نگاه سیاسی و برای برآورده شدن دغدغه عموم مردم،‌ تحقیق و تفحص از شهرداری را دنبال می‌کند. محمدجواد فتحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انتشار گزارش‌هایی در مورد واگذاری خارج از عرف املاک در شهرداری تهران گفت: واقعا هیچ نگاه سیاسی […]

[ad_1]

یک عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت که مجلس فارغ از نگاه سیاسی و برای برآورده شدن دغدغه عموم مردم،‌ تحقیق و تفحص از شهرداری را دنبال می‌کند.

محمدجواد فتحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انتشار گزارش‌هایی در مورد واگذاری خارج از عرف املاک در شهرداری تهران گفت: واقعا هیچ نگاه سیاسی در پیگیری تحقیق و تفحص از شهرداری وجود ندارد و دوستان مطمئن باشند که نگاه ما به این قضایا نگاه منصفانه ای است.

وی افزود: به هر حال اگر یک مرجع و نهاد عمومی در معرض تهمت قرار می گیرد و به سلامت رفتار خود مطمئن است، خودش باید از روشن شدن موضوع و تحقیق و تفحص استقبال کند، تا این سلامت توسط نمایندگان مردم منعکس شود و جامعه متوجه شود این حرفهایی که زده شده در مورد آن تشکیلات درست نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه نمایندگان هیچ غرضی جز برآورده شدن دغدغه های عمومی مردم نداریم، یادآور شد: از الان هم عرض میکنم که هیچ فسادی بر ما مکشوف نیست و همه چیز در حد شایعاتی است که می شنویم و امیدواریم این شایعات هم درست نباشد، اما اگر موضوع صحت داشته باشد هم ما فقط به دنبال اصلاح وضعیت هستیم.

فتحی با تاکید بر اینکه نگاه متقاضیان تحقیق و تفحص سیاسی نیست، اضافه کرد: اگر در موضوع فیش های حقوقی هم تخطی یا انحرافی از قانون وجود داشته باید همچنان پیگیری شود و فراموش شدن این موضوع از سوی مردم پیگیری مسوولین را منتفی نمی کند. من خودم جزو امضاکنندگان طرح شفاف سازی حقوق و دستمزد مدیران بودم و تصور میکنم در بحث فیش های حقوقی هم متهم اصلی مجلس و متهم دوم نهادهای نظارتی بودند زیرا اگر قوانین و مقررات ما محکم و دقیق بود از دل آن نباید چنین انحرافی ایجاد می شد و اگر می خواست انحرافی ایجاد شود با نظارتمان می توانستیم مانع آنها شویم.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به مسئولیت مجلس در حوزه نظارتی یادآور شد: موضوع فیش های حقوقی و پرونده فساد شهرداری دو موضوع جداگانه هستند و باید خیلی جدی مورد بررسی قرار گیرد تا سرمنشاءها، ایرادات قانونی و مسیرهایی که این انحرافات را ایجاد می کند، شناسایی و مسدود کنیم.

وی با اشاره به اظهارنظرهایی مبنی بر اینکه موضوع املاک نجومی شهرداری در مقابل فیش‌های حقوقی مطرح شده، تاکید کرد: اگر همه چیز را بخواهیم با نگاه سیاسی دنبال کنیم به نوعی به تشدید فساد در جامعه دامن می زنیم زیرا در این صورت هر تخلف و فسادی که کشف می شود، موضوع بعدی را نمی‌توانیم پیگیری کنیم زیرا ممکن است موضوع قبلی را تحت الشعاع قرار دهد که قطعا این استدلال، منطقی نیست.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس