تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] آب استخر شیرجه در بازیهای المپیک ریو یک شبه به رنگ سبز درآمد، ولی مسئولان بازی ها توضیحی برای علت بروز این پدیده ندارند. به گزارش ایرنا، در همین حال یک مسئول گروه تصفیه آب استخرها در بریتانیا گفت: سبز شدن آب استخر آن گونه که کارشناسان می گویند، ممکن است سالم نباشد. مقامات […]

[ad_1]

آب استخر شیرجه در بازیهای المپیک ریو یک شبه به رنگ سبز درآمد، ولی مسئولان بازی ها توضیحی برای علت بروز این پدیده ندارند.

به گزارش ایرنا، در همین حال یک مسئول گروه تصفیه آب استخرها در بریتانیا گفت: سبز شدن آب استخر آن گونه که کارشناسان می گویند، ممکن است سالم نباشد.

مقامات المپیک ضمن ابراز بی اطلاعی از علت سبز شدن آب، اعلام کردند که دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و این مشکل به زودی حل می شود.

ولی این کارشناس تصفیه آب استخر هشدار داد در شرایطی که از سلامت آب مطمئن نیست، وارد استخر نخواهد شد.

رالف ریلی نایب رئیس گروه مشاوره تصفیه آب استخرها در بریتانیا گفت: آب استخر نباید سبز باشد.

وی ادامه داد: منظور مقامات المپیک این است که هیچ تهدید فوری برای شناگران وجود ندارد، ولی رنگ آب می تواند به علت وجود جلبک یا مسئله نگران کننده ای باشد. اگر سبز شدن رنگ آب به علت عدم استفاده از مواد ضدعفونی کننده باشد، نشانه تهدید سلامتی است.

هوارد گاسلینگ مشاور استخر نیز گفت: من هم در چنین آبی شنا نمی کنم. اگر کلر کافی در آب نباشد، نمی دانیم چه موجوداتی در آب رشد می کنند. هر چند شیرجه روها مدت طولانی در آب نمی مانند.

وی گفت: شفاف نبودن آب می تواند مشکلات دیگری ایجاد کند. بطور معمول ما می گوییم اگر کف استخر را نمی بینید به داخل آن نپرید.

برگزار کنندگان بازیهای المپیک نیز در بیانیه ای اعلام کردند آ‍زمایش هایی انجام شده است و هیچ خطری ورزشکاران را تهدید نمی کند. آنها نتوانستند توضیحی برای علت تغییر رنگ آب ارائه کنند، ولی گفتند که این موضوع در دست بررسی است.

این بیانیه افزود: حصول اطمینان از کیفیت بالای آب در بازیهای ریو خیلی مهم است. آ‍زمایش هایی انجام شده و آب سالم است. ولی در حال بررسی علت تغییر رنگ آب هستیم.

ماریو آندرادا سخنگوی کمیته برگزاری ریو گفت که رنگ سبز آب به علت تکثیر جلبک است. این پدیده در اثر گرما و فقدان باد ایجاد شده است. ما تمام آ‍زمایش های شیمیایی را انجام دادیم. آب استخر آبی می شود.

یکی از اعضای کاروان کانادا گفت که یک کارشناس استخر کانادا به زودی به ریو می آید تا به حل این مشکل کمک کند.

بازیهای المپیک تابستانی۲۰۱۶ از ۱۵ تا ۳۱ مرداد ماه در ریودوژانیرو در حال برگزاری است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس