تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت از محیط زیست اظهار کرد: با تغییری که در آیین‌نامه بنیاد شهید ایجاد شد در صورت فوت محیط‌بان در مقابله با فرد متخلف، شهید محسوب می‌شود. به گزارش ایسنا، محمد مجابی گفت: در آیین‌نامه بنیاد شهید تغییری ایجاد شد که ما توانستیم محیط‌بانان را به […]

[ad_1]

محمد مجابی در ایسنا

معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت از محیط زیست اظهار کرد: با تغییری که در آیین‌نامه بنیاد شهید ایجاد شد در صورت فوت محیط‌بان در مقابله با فرد متخلف، شهید محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمد مجابی گفت: در آیین‌نامه بنیاد شهید تغییری ایجاد شد که ما توانستیم محیط‌بانان را به عنوان شهید محسوب کنیم.

وی در ادامه افزود: روز ولادت هشتمین امام معصوم که یکی از القاب آن حضرت «ضامن آهو»است روز محیط‌بان نام گذاری شده است. در حال حاضر ۲۶۰۰ نیروی محیط‌بان داریم که علاوه بر این، تعدادی نیرو به عنوان همیار محیط‌بان با ما همکاری می‌کنند.

معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت از محیط زیست افزود: محافظت از ۱۷ هزار هکتار اراضی ارزشمند که با اهمیت‌ترین ذخیره‌گاه برای حیات است و همچنین ۵۰۰۰ هکتار منطقه شکار ممنوع به عهده محیط‌بانان است، همچنین در هر جای کشورکه اقدامی خلاف قوانین محیط زیستی صورت بگیرد محیط‌بانان ملزم به ورود هستند.

وی در مورد اقداماتی که جهت رفاه حال بیشتر محیط‌بانان انجام شده است، گفت: ۵۰۰ نفر از محیط‌بانانی که قراردادی بودند تبدیل وضعیت شدند تا از وضعیت استخدامی ثابت بهرمند شوند، همچنین میزان ضریب سختی کار آنها به سقفی که در قانون گذاشته شده بود افزایش پیدا کرد. از دیگر اقدامات انجام شده تنظیم لایحه حمایت ویژه از محیط‌بانان است که در دولت در حال رسیدگی است.

وی که در  شبکه رادیویی ایران سخن می‌گفت ابراز امیدواری کرد که با این اقدامات، شرایط حمایتی برای محیط‌بانان فراهم شود و با متخلفینی که در حوزه محیط زیست تخلف می‌کنند برخوردهای شدیدی صورت گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس