تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] قیمت مواد غذایی به روال دو هفته قبل با نوسان اندکی مواجه بوده و هیچکدام از مواد غذایی با نوسان کاهشی و افزایشی شدیدی مواجه نشده‌اند. به گزارش اقتصادنیوز، بانک مرکزی گزارش قسمت خرده‌فروشی مواد غذایی در هفته منتهی به ۲۶ شهریور ماه را منتشر کرد. بر اساس این گزارش قیمت‌ ۵ گروه […]

[ad_1]


قیمت مواد غذایی به روال دو هفته قبل با نوسان اندکی مواجه بوده و هیچکدام از مواد غذایی با نوسان کاهشی و افزایشی شدیدی مواجه نشده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز، بانک مرکزی گزارش قسمت خرده‌فروشی مواد غذایی در هفته منتهی به ۲۶ شهریور ماه را منتشر کرد. بر اساس این گزارش قیمت‌ ۵ گروه از مواد خوراکی در مقایسه با هفته قبل از هفته مذکور افزایش یافته، قیمت سه گروه کاهش یافته و قیمت سه گروه دیگر هم ثابت مانده است.

میوه‌های تازه در این هفته با افزایش ۲٫۳ درصدی بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرده است. قیمت دیگر مواد خوراکی مانند چای، روغن نباتی، برنج و گوشت قرمز افزایش قیمت کمتر از یک درصد را تجربه کرده‌اند.

تخم‌مرغ نیز با افت قیمت ۶ درصدی مواجه شده که بالاترین افت قیمت را داشته است. قیمت لبنیات، حبوبات و سبزی‌های تازه هم در این هفته بدون تغییر بوده است.

نوسان قیمت‌ها در مقایسه با هفته مشابه ماه قبل اما کمی بیشتر بوده است. بیشترین افزایش قیمت در این دوره مربوط به افزایش قیمت ۸٫۳ درصدی گوشت مرغ است. تخم مرغ نیز افت ۶٫۷ درصدی را تجربه کرده است.

روند تغییر دیگر مواد غذایی را در نمودار زیر ملاحظه می‌کنید.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس