تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نسل فعلی هنوز این شانس را دارند که از وجود پارک‌های ملی و حفاظت شده لذت ببرند اما با گذشت زمان و به دنبال تاثیرات مخرب ناشی از تغییرات اقلیمی، حیات این فضاهای ارزشمند طبیعی به خطر می‌افتد. به گزارش ایسنا، در حال حاضر بسیاری از افراد به پارک‌های ملی دسترسی گسترده‌ای دارند اما […]

[ad_1]

نسل فعلی هنوز این شانس را دارند که از وجود پارک‌های ملی و حفاظت شده لذت ببرند اما با گذشت زمان و به دنبال تاثیرات مخرب ناشی از تغییرات اقلیمی، حیات این فضاهای ارزشمند طبیعی به خطر می‌افتد.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر بسیاری از افراد به پارک‌های ملی دسترسی گسترده‌ای دارند اما تغییرات اقلیمی و تاثیرات ناشی از آن، این منابع غنی را به مرور زمان تخریب می‌کند.

سازمان پارک‌های ملی در آمریکا اعلام کرده است که در حال حاضر ۴۱۲ پارک ملی وجود دارد و افزایش دمای جهانی و ذوب شدن پهنه‌های یخی بیشتر آنها را تهدید می‌کند.

اخیرا گزارشی منتشر شد مبنی بر این که بخش‌هایی از پارک ملی “یلو استون” به دلیل تلف شدن تعداد زیادی ماهی روی عموم مردم بسته شده است.

طبق اعلام سازمان پارک‌های ملی، برخی از این پارک‌ها که منابع ارزشمند طبیعی به حساب می‌آیند به دلایل طبیعی همچون فرسایش خاک و آتش سوزی در حال از بین رفتن هستند.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، به گفته کارشناسان هرچند اقدامات لازم برای پیشگیری از تخریب پارک‌های ملی در برابر تاثیرات مخرب تغییرات اقلیمی انجام گرفته اما مطمئنا نسل بعدی شاهد پارک‌های ملی با کیفیت فعلی نخواهند بود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس