تاریخ انتشار: ۰۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون قوانین رییس مجلس گفت: با تلاش های صورت گرفته در کمیسیون ها و معاونت قوانین، امیدوارم که تا پایان سال جاری ۵ طرح جامع تنقیحی در صحن علنی مجلس تعیین تکلیف و تصویب شود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت امیدوار رضایی میرقائد ، با اشاره به تلاش های صورت گرفته […]

[ad_1]

معاون قوانین رییس مجلس گفت: با تلاش های صورت گرفته در کمیسیون ها و معاونت قوانین، امیدوارم که تا پایان سال جاری ۵ طرح جامع تنقیحی در صحن علنی مجلس تعیین تکلیف و تصویب شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت امیدوار رضایی میرقائد ، با اشاره به تلاش های صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی به ویژه معاونت قوانین مجلس برای تنقیح قوانین کشور، گفت: خوشبختانه مجلس با دستور دکتر لاریجانی رئیس قوه مقننه، اقدامات بسیار مثبتی و خوبی را برای امر تنقیح قوانین انجام داده و در این راستا نخست کارگروه های کارشناسی برای بررسی کدهای مربوطه تشکیل شد.

معاون قوانین رییس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته حدود سه هزار قانون تنقیح اولیه شده و در قالب ۵ طرح تنقیحی برای ارجاع به صحن علنی به هیأت رئیسه تحویل داده شده و با تصویب نمایندگان این طرح ها برای بررسی و تأیید نهایی به کمیسیون های قضایی و حقوقی، اقتصادی و فرهنگی ارجاع شده است. برخی طرح های دیگر مانند حوزه معدن، محیط زیست، پولی و بانکی در حال تدوین است که امیدوارم این طرح ها تا پایان سال به صحن علنی برسد.

وی در تشریح محورهای ۵ طرح جامع تنقیحی، گفت: موضوعات مالیات، ورزش و سه بازه زمانی از ابتدای قانون گذاری تا آخر سال ۱۳۰۹، از سال ۱۳۱۰ تا سال ۱۳۱۹ و از سال ۱۳۱۹ تا سال ۱۳۳۶، محورهای این پنج طرح مهم تنقیحی را تشکیل می دهد، البته در هر یک از این بازه های زمانی، حدود یک هزار قانون تنقیح شده و بسیاری از قوانین متروک و مغایر در طرح های مذکور پیشنهاد حذف آن داده شده است.

معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته در کمیسیون ها و معاونت قوانین، امیدوارم که تا پایان سال جاری ۵ طرح جامع تنقیحی در صحن علنی مجلس تعیین تکلیف و تصویب شود.

رضایی ادامه داد: یکی دیگر از موارد، اقدامات تنقیحی معاونت حقوقی رئیس جمهور در اوایل انقلاب در قالب نخست وزیری بود، از این رو معاونت قوانین مجلس پیشنهاد داد که یا این موارد از سوی دولت در قالب لایحه ای برای تعیین تکلیف بیاید و یا اینکه این موارد تنقیحی از سوی دولت به معاونت قوانین داده شود، تا در قالب طرح قانونی، تعیین تکلیف صورت گیرد.

۲۰۳/۲۰۱/

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس