تاریخ انتشار: ۱۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون تجاری شرکت مخابرات استان تهران اعلام کرد:تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت غیرحجمی شرکت مخابرات استان تهران کاهش یافت و از اول مرداد ماه از نیم به ۰٫۴ ریال رسید. به گزارش ایرنا، بر پایه مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) با هدف بهره مندی کاربران نهایی از سرعت و کیفیت بهتر، […]

[ad_1]

معاون تجاری شرکت مخابرات استان تهران اعلام کرد:تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت غیرحجمی شرکت مخابرات استان تهران کاهش یافت و از اول مرداد ماه از نیم به ۰٫۴ ریال رسید.

به گزارش ایرنا، بر پایه مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) با هدف بهره مندی کاربران نهایی از سرعت و کیفیت بهتر، تعرفه انتقال و دسترسی به اینترنت داخلی در بخش ثابت و سیار از اول مردادماه از نیم ریال به ۰٫۴ ریال به ازای هر کیلوبایت کاهش یافت. 

کاهش تعرفه اینترنت برای همه اپراتورهای تلفن همراه ثابت و سیار ایران ضروری است. 

کامران کاظمی معاون تجاری شرکت مخابرات استان تهران افزود: مصوبه یاد شده برای کاهش هزینه سرویس اینترنت پرسرعت غیرحجمی و جایگزین نامحدود اعلام شده و تغییر قرارداد سرویس غیر حجمی از اول مرداد ماه امسال شکل اجرایی به خود گرفت.

وی خاطر نشان کرد: مشترکانی که اکنون از سرویس اینترنت پرسرعت غیر حجمی استفاده می کنند، می توانند پس از پایان مدت قرارداد سرویس خود را با تعرفه و شرایط جدید دریافت کنند.

کاظمی افزود: مشترکان می توانند هر گیگابایت ترافیک اضافه را با پرداخت مبلغ ۱۵ هزار ریال خریداری کنند.

پیش از این معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) گفته بود تعرفه های انتقال و دسترسی به ترافیک داخلی در بخش ثابت و سیار با هدف بهره مندی کاربران نهایی از سرعت و کیفیت بهتر، به ازای هر کیلو بایت از نیم به ۰٫۴ ریال کاهش می یابد. 

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز چندی پیش شمار مشترکان اینترنت پهن باند ثابت (خطوط پرسرعت اینترنت ADSL ) را هشت میلیون و ۸۲۵ هزار و ۱۰۵ مشترک اعلام کرد. 

بر این اساس در بخش اینترنت، بیشترین شمار مشترکان مربوط به اینترنت پرسرعت تلفن همراه است.

آمارهای منتشر شده نشان می دهد تا پایان سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۱۹ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۶۰ نفر در کشور از اینترنت پرسرعت متحرک استفاده داشتند. 

بررسی ها نشان می دهد پهنای باند بین الملل از ۶٫۰۵ گیگابیت بر ثانیه در سال ۱۳۸۶ به ۵۴۷ گیگابیت بر ثانیه در پایان سال ۱۳۹۴ رسید. 

همچنین ظرفیت آی.پی (IP) داخل کشور نیز در این بازه زمانی از ۳۱ گیگابیت بر ثانیه به چهار هزار گیگابیت افزایش پیدا کرد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس