تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افتتاح مرکز درمان اعتیاد کودکان زیر ۱۷ سال در استانهای سیستان بلوچستان و گلستان خبر داد و گفت: با تاکید رئیس جمهور بر بحث کودکان، این مراکز در چند نقطه دیگر کشور از جمله تهران نیز راه اندازی خواهند شد و طرح توسعه آنان را […]

[ad_1]

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افتتاح مرکز درمان اعتیاد کودکان زیر ۱۷ سال در استانهای سیستان بلوچستان و گلستان خبر داد و گفت: با تاکید رئیس جمهور بر بحث کودکان، این مراکز در چند نقطه دیگر کشور از جمله تهران نیز راه اندازی خواهند شد و طرح توسعه آنان را در دستور کار داریم.

به گزارش ایسنا، محمد علی مویدی در حاشیه افتتاح اولین مرکز مدل طبی زنان و زنان باردار مصرف کننده مواد مخدر در جمع خبرنگاران گفت: در چند سال اخیر شیوه گرایش اعتیاد زنان به مواد مخدر تند شده است به همین دلیل در این خصوص نگرانی‌هایی داریم.

وی افزود: از یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر معتاد تایید شده در کشور حدود ۱۰ درصد را زنان تشکیل می‌دهند که این به معنای افزایش دو برابری تعداد زنان معتاد نسبت به گذشته است.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین ضمن اعلام نتیجه نهایی پیمایش ملی اعتیاد که توسط سازمان بهزیستی کشور انجام و مدتی است نتایج آن در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته است تاکید کرد: مرجع اعلام نهایی آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر بوده و سازمان بهزیستی نیز حتما به این موضوع توجهی خاص خواهد داشت.

مویدی همچنین در خصوص اولین مرکز مدل طبی زنان و زنان باردار مصرف کننده مواد مخدر گفت: این مرکز بر اساس نیاز روز و برای اولین بار راه اندازی شده که در حال حاضر ۲۰ تخت دارد؛ استانداردهای پزشکی آن کاملا رعایت شده و حتی پیوست‌های روانی نیز در آن تایید شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی در خصوص این مرکز از طریق سایر مراکز صورت خواهد گرفت و این مراکز در صورت مشاهده زنان معتاد آنها را به این مرکز اقامتی برای دریافت خدمات کاملا رایگان ارجاع خواهند داد.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین عنوان کرد: این مرکز اولین مرکز اقامتی زنان در کشور بوده که دارای مهد کودک است.

مویدی ادامه داد: با توجه به رویکرد خوبی که دولت نسبت به سلامت در جامعه دارد و عنایت خاص وزیر بهداشت شاهد حرکت خوبی در حوزه درمان بوده و در حال حاضر همراهی خوبی میان حوزه درمان، پیشگیری و مقابله با مواد مخدر در کشور وجود دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: نرخ شیوع زنان باردار معتاد با نرخ شیوع زنان معتاد فاصله قابل توجهی دارد و نرخ پایینی از جامعه زنان معتاد، باردار هستند.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد زنان معتاد کارتن خواب نیز اظهار کرد: طی هماهنگی‌های انجام شده با شهرداری تهران به زودی در خصوص جمع آوری زنان معتاد شهر تهران در سطح وسیع اقدام خواهد شد و ۵۰۰ نفر از آنان ساماندهی می‌شوند.

مویدی در ادامه ضمن بیان آنکه صراحتا اعلام می‌کنم که سال گذشته در حوزه بیمه درمان معتادان خوب عمل نکردیم گفت: امسال تعامل خوبی در این خصوص با وزارت رفاه داشتیم و امیدواریم در سال جاری مبلغ تعریف شده اجرایی شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس