تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۴

اندونزی با اعلام رو به افزایش بودن تعداد کشته شدگان این کشور در فاجعه منا، تایید کرد که تاکنون جنازه ۳۴ زائر اندونزیایی بیت الله الحرام شناسایی شده است.

به گزارش “گذارخبر”  ‘آرسیاد هدایت’ یکی از مقامات حج اندونزی یکشنبه شب اعلام کرد که تاکنون هویت ۳۴ نفر از زائران کشته شده این کشور در فاجعه منا شناسایی شده است.

وی گفت که پس از گذشت چهار روز تغییراتی در اجساد شناسایی شده وجود دارد، اما آثاری از کبودی را در صورت این اجساد می توان دید.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، وی گفت زائرانی وجود دارند که پس از فاجعه منا بازنگشته اند و تلاش برای شناسایی آن ها ادامه دارد.

آمار رسمی دولت اندونزی نشان می دهد در مجموع ۹۰ زائر این کشور که روز پنجشنبه به منا رفته بودند، بازنگشته اند.

تاکنون ۱۹ زائر اندونزیایی کشته شده در فاجعه منا در مکه به خاک سپرده شدند.

‘جوکو ویدودو’ رئیس جمهور اندونزی پنجشنبه شب درپی فاجعه منا خواستار بازنگری و بهبود مدیریت حج توسط عربستان شد.

‘هدایت نور وحید’ نایب رئیس مجمع مشورتی مردم اندونزی نیز پیشنهاد کرد کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در مورد کشته شدن صدها نفر براثر فاجعه منا در عربستان تحقیق کنند.

به گفته وی، انتظار می رود کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای بررسی و کشف علت این فاجعه ورود کنند، به گونه ای که چنین حوادثی در فصل حج سال آینده اتفاق نیفتد.

‘تتن مسدوکی’ رئیس ستاد ریاست جمهوری اندونزی نیز روز شنبه گفته بود رئیس جمهور این کشور برای جلوگیری از تکرار حوادثی مانند فاجعه منا با مقامات عربستان گفت وگو می کند.

اندونزی امسال ۱۶۸ هزار و ۸۰۰ زائر را به مناسک حج اعزام کرده بود.

پنجشنبه هفته گذشته همزمان با روز عید قربان و هنگام حرکت زائران برای رمی جمرات بر اثر سوء مدیریت و بی کفایتی مسوولان مربوطه در عربستان حادثه ای دلخراش رخ داد که در مجموع نزدیک به دو هزار زائر کشته شدند.

شمار زائران کشته شده ایرانی در فاجعه منا تاکنون به ۱۵۵ نفر ، مفقودان ۳۲۱ نفر و تعداد مجروحان ایرانی به ۱۰۳ نفر رسیده است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس