تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] پایتخت اردن روز جمعه شاهد تظاهرات مردمی گسترده‌ در محکومیت توافقنامه گازی میان اردن و رژیم صهیونیستی بود. به گزارش ایسکانیوز به نقل ازسایت شبکه خبری الجزیره ، در این تظاهرات که از مقابل مسجد امام حسین(ع) در شهر امان آغاز شد و تا میدان النخیل ادامه داشت، هزاران اردنی شعارهایی در محکومیت توافقنامه […]

[ad_1]

پایتخت اردن روز جمعه شاهد تظاهرات مردمی گسترده‌ در محکومیت توافقنامه گازی میان اردن و رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل ازسایت شبکه خبری الجزیره ، در این تظاهرات که از مقابل مسجد امام حسین(ع) در شهر امان آغاز شد و تا میدان النخیل ادامه داشت، هزاران اردنی شعارهایی در محکومیت توافقنامه اخیر سرداده و خواستار لغو آن شدند.

معترضان اردنی در شعارهای خود توافقنامه مذکور را مدخلی برای وابستگی اقتصادی اردن به اسرائیل دانستند.

علاوه بر این برخی دیگر از استان‌های اردن نیز شاهد برگزاری تظاهرات مشابهی بودند.

دولت اردن در توجیه امضای این توافقنامه اعلام کرد که گاز اسرائیل ارزان‌تر است و البته جایگزینی برای آن وجود ندارد.

امان و تل‌آویو دوشنبه گذشته توافقنامه‌ای را به امضا رساندند که به موجب آن قرار شد گاز طبیعی از حوزه دریایی لویتان در نزدیکی سواحل سرزمین‌های اشغالی وارد اردن شود، در این قرارداد آمده است حدود ۴۵ میلیارد مترمکعب گاز در طول ۱۵ سال به قیمت ۱۰ میلیارد دلار به اردن منتقل شود.

کمیته حمایت از کشور و مقاومت در برابر عادی‌سازی با اسرائیل اردن، توافقنامه اخیر را “غیرقانونی و مخالف قانون اساسی کشور” دانست.

طی دو سال گذشته راهپیمایی‌های متعددی در امان در مخالفت با هرگونه مذاکره دولت با طرف اسرائیلی جهت واردات گاز برگزار شده است.

منبع: تسنیم

۳۰۴

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس