تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] پس از سقوط طلا به پایین‌ترین سطح دو ماه اخیر خود در جلسه گذشته، در معاملات روز جمعه قیمت اونس ثابت باقی ماند.  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، رونالد لونگ معامله‌گر ارشد شرکت لی‌چئونگ در هنگ‌کنگ اعلام کرد:«  اظهارات هفته گذشته مقامات فدرال‌رزرو روی طلا فشار وارد کرده و ما باید […]

[ad_1]


پس از سقوط طلا به پایین‌ترین سطح دو ماه اخیر خود در جلسه گذشته، در معاملات روز جمعه قیمت اونس ثابت باقی ماند.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، رونالد لونگ معامله‌گر ارشد شرکت لی‌چئونگ در هنگ‌کنگ اعلام کرد:«  اظهارات هفته گذشته مقامات فدرال‌رزرو روی طلا فشار وارد کرده و ما باید آمار اشتغال را ببینیم، آماری که به نظر خوب می‌آید.» 
در پس سقوط تولید، فعالیت‌ کارخانه‌های آمریکایی در ماه آگوست برای نخستین بار در شش ماه گذشته کاهش یافت اما این افت اثری روی افزایش رشد اقتصادی در سه‌ماهه سوم نگذارد.
دیگر آمار اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد که افرادی که برای مزایای بیکاری ثبت نام کرده‌اند بیش از حد انتظار افزایش یافته که این موضوع نشان‌دهنده قدرت پایدار بازار نیروی کار آمریکاست.

هر اونس طلا در معاملات امروز بدون تغییر یکهزار و ۳۱۲ دلار و ۵۰ سنت معامله شد. این فلز در روز پنجشنبه به پایین‌ترین سطح دو ماه اخیر خود رسیده بود.

 

گزارش اشتغال فراتر از انتظار بخش غیرکشاورزی در روز جمعه باعث تقویت دیدگاه فدرال‌رزرو برای افزایش نرخ بهره در ادامه سال جاری شده است.

جیمز استیل،‌ تحلیلگر HSBC در یادداشتی اعلام کرد: « ارقام مناسب اشتغال می‌تواند نگرانی‌ها را در خصوص افزایش نرخ کوتاه مدت بیشتر کرده و موجب تقویت دلار و افت طلا شود. پس از روز جمعه، ایالات متحده وارد تعطیلات سه‌روزه خواهد شد، موضوعی که موجب رزرو سریع‌تر قراردادها طلا می‌شود.»

 

طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است، به طوری که افزایش نرخ بهره هزینه‌های فرصت نگهداری طلا را افزایش داده در حالی که موجب تقویت دلار می‌شود.

در روز جمعه، شاخص دلار که این واحد پولی را در برابر سبد ارزهای دیگر مورد سنجش قرار می‌دهد، با افت مواجه شد.در روز جمعه، دارایی‌ها در SPDR، بزرگترین صندوق معاملاتی طلا با ثبت سومین روز افت متوالی خود به ۹۳۷/۸۹ تن رسید.

 

در بازار فلزات گرانبهای دیگر هر اونس نقره با ۰٫۶ درصد کاهش قیمت ۱۸ دلار و ۹۵ سنت معامله شد. قیمت هر اونس پلاتین با ۰٫۶ درصد افزایش به ۱۰۴۹ دلار و ۳۵ سنت رسید و پالادیوم نیز با ۰٫۵ درصد افزایش قیمت ۶۶۶ دلار و ۷۰ سنت به ازای هر اونس معامله شد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس