تاریخ انتشار: ۰۸ آبا ۱۳۹۴

شماره جدید نشریه «خط حزب‌الله» عکسی منتشر نشده از شهید مهدی نوروزی از شهدای مدافع حرم را در کنار رهبر انقلاب منتشر کرده است.

به گزارش “گذارخبر”  پنجمین شماره خط حزب‌الله با گزارش «عاشورائیان در شام» به شهدای مدافع حرم پرداخته است. در بخشی از این نشریه عکسی منتشر نشده از شهید مهدی نوروزی از شهدای مدافع حرم در کنار رهبر انقلاب منتشر شده است.

این عکس در دیدار شهید مهدی نوروزی با رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۲۴ آبان ۱۳۹۲ برابر با ۱۱ محرم ۱۴۳۵ در شب آخر عزاداری در حسینیه امام خمینی(ره) ثبت شده است.

تصویری از یک شهید مدافع حرم در کنار رهبر انقلاب

شهید نوروزی از فعالان میدانی مقابله با فتنه ۸۸ بود که به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم امامین عسگریین(علیهم‌السلام) عازم شده و به شهادت رسیده بود.

شهید مهدی نوروزی اهل کرمانشاه در تاریخ ۲۰ دی ماه امسال و در دفاع از حرمین عسکریین در سامرا توسط گروهک تروریستی داعش به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید در ۲۴ دی ماه ۹۳ در کرمانشاه تشییع و به خاک سپرده شد. حسین نوروزی، برادر شهید مهدی نوروزی در مورد نحوه شهادت او می‌گوید: «مهدی از یک سال پیش بنا‌بر وظیفه‌ای که داشت برای دفاع از مردم عراق و مقابله با تروریست‌ها به‌عنوان نیروی مستشاری عازم عراق شد که یکی از تیراندازان داعش به‌سمت ایشان شلیک می‌کند؛ شهید تا دقایقی نفس می‌کشیده اما به‌دلیل اینکه ایشان دیر به عقب کشیده می‌شود، به مقام والای شهادت نایل می‌آیند. کسانی که به‌هنگام زخمی‌شدن و البته در لحظاتی که ایشان آماده شهادت بود، بالای سرشان بودند می‌گویند، شهید دایم زیر لب می‌گفت: «لبیک یا‌حسین».

مریم عظیمی همسر این شهید والامقام با اشاره به اینکه همسرش فدایی مقام معظم رهبری بود، می‌گوید: در بهترین لحظات عمرم از زمان عقد تا به آغوش گرفتن تنها فرزندم بنا به خواسته همسرم همواره برای شهادت او دعا می‌کردم. آخرین دیدار ما در بازگشت از سفر کربلا و کاظمین بود. هنگام بازگشت از کاظمین تا رسیدن به مرز مهران شهید نوروزی وصایای خود را به من می‌گفت و چون با ناراحتی من روبه‌رو می‌شد می‌گفت، گفتن وصیت عمر انسان را زیاد می‌کند. همسرم نسبت به تربیت تنها فرزندم محمدهادی و نگهداری مادرش بسیار سفارش می‌کرد. زندگی ۳۲ماهه ما ثمره یک زندگی ۲۰ساله باکیفیت را داشت.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس