تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نمایندگان مجلس کلیات لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست را تصویب کردند. به گزارش ایسکانیوز، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه «تصویب احکام و مصوبات بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست» را با ۱۴۰ رأی موافق، یک رأی مخالف و […]

[ad_1]

نمایندگان مجلس کلیات لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست را تصویب کردند.

به گزارش ایسکانیوز، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه «تصویب احکام و مصوبات بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست» را با ۱۴۰ رأی موافق، یک رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در توضیح این لایحه گفت: نظر به اینکه احکام و مصوبات بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست در راستای گسترش ارتباطات بین‌الملل از طریق عملکرد کارآمد سرویس‌های پستی و مشارکت در نیل به اهداف عالی همکاری بین‌المللی در زمینه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تغییرات قابل ملاحظه‌ای را ایجاد نموده است.

باستانی افزود: با توجه به اینکه دولت ایران از سال ۱۸۷۴ میلادی عضو اتحادیه مذکور بوده و احکام و مصوبات آن با توجه به ضرورت‌ها پستی کشورهای عضو، تحولات بین‌المللی، پیشرفت فناوری، ضروریات زیست محیطی، نیاز بازار و انتظارات مشتریان دستخوش تغییرات و اصلاحات متعددی قرار گرفته است و همچنین با توجه به اینکه آخرین اصلاحات در احکام و مصوبات مذکور در سال ۲۰۱۲ برابر با ۱۳۹۱ در دوحه صورت گرفته این لایحه آماده شده است.

در ماده واحده این طرح آمده است: احکام و مصوبات بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست منعقد شده به تاریخ ۲۰ مهر ۹۱ برابر با یازده اکتبر ۲۰۱۲ میلادی در دوحه شامل کنوانسیون پستی جهانی مشتمل بر ۴۰ ماده، تشریفات نهایی کنوانسیون پستی جهانی مشتمل بر ۱۶ ماده، آئین نامه عمومی اتحادیه پستی جهانی مشتمل بر ۵۸ ماده و موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی مشتمل بر ۲۸ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن داده می‌شود.

در تبصره یک آمده است: از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون پیوست‌های ۲، ۳، ۴، ۵ و ۷ قانون تصویب احکام و مصوبات بیست و چهارمین کنگره اتحادیه جهانی پست منعقد شده در ژنو ۲۰۰۸ میلادی مصوب سال ۹۱ ملغی می‌گردد.

در تبصره ۲ آمده است: رعایت اصل ۷۷ قانون اساسی ایران در مورد هرگونه اصلاح موضوع ماده ۳۸ کنوانسیون پستی جهانی، ماده ۱۵۸ آئین‌نامه عمومی اتحادیه پستی جهانی و ماده ۲۷ موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی الزامی است.

همچنین در تبصره ۳ آمده است: رعایت اصل ۱۳۹ قانون اساسی ایران در مورد ارجاع به داوری موضوع ماده ۱۵۳ آئین‌نامه عمومی اتحادیه پستی جهانی الزامی است.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس