تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] طرح الزام شهرداری به طراحی و اجرای مبلمان شهری چند منظوره با محوریت بهره برداری در مواقع بحران تصویب شد. به گزارش ایسنا، صبح امروز در جلسه دویست و هشتاد و سه شورای شهر تهران بررسی طرح الزام شهرداری تهران به طراحی و اجرای مبلمان شهری چند منظوره با محوریت بهره برداری در مواقع […]

[ad_1]

طرح الزام شهرداری به طراحی و اجرای مبلمان شهری چند منظوره با محوریت بهره برداری در مواقع بحران تصویب شد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز در جلسه دویست و هشتاد و سه شورای شهر تهران بررسی طرح الزام شهرداری تهران به طراحی و اجرای مبلمان شهری چند منظوره با محوریت بهره برداری در مواقع بحران مورد بررسی قرار گرفت. احمد دنیامالی به عنوان رئیس کمیسیون حمل و نقل که پیشنهاد دهنده این لایحه بود گفت: بر اساس این لایحه شهرداری تهران موظف است ظرف مدت شش ماه نسبت به انجام مطالعات جامع با موضوع فرم، نوع مصالح و جانمایی صحیح مبلمان شهری چند منظوره به منظور امکان بهره برداری در مواقع بحران‌های طبیعی یا انسان‌ساز با بهره گیری از تجارب جهانی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه باید مطالعات با استفاده از تجارب بین المللی صورت گیرد تا ببینیم در دنیا چه مدل مبلمان شهری طراحی و استفاده می‌شود گفت: این لایحه نگاه مطالعاتی دارد و شهرداری موظف به انجام مطالعات می‌شود.

به گزارش ایسنا، معصومه آباد رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران نیز با انتقاد از این لایحه تصریح کرد: چرا باید سازه مبلمان شهری تغییر کند؟ در حالیکه تا کنون هیچ حادثه‌ای با محوریت این مبلمان در پایتخت رخ نداده و این در حالیست که در تمام دنیا مبلمان شهری دقیقا همین مبلمانی است که ما در تهران داریم. حجم مالی این لایحه نیز مشخص نشده است.

به گزارش ایسنا، محسن سرخو رئیس کمیته حمل و نقل شورا نیز که به عنوان موافق این لایحه سخن می‌گفت با بیان اینکه در دنیا مبلمان شهری نشان دهنده توجه مسئولان به مردم است، گفت: در تهران بحث حوادث غیر مترقبه بسیار مورد توجه است و این در حالیست که مبلمان شهری می‌تواند در زمان بحران موجب آرامش مردم شود و بر همین اساس پیشنهاد می‌شود از این مبلمان بهره برداری‌های چند منظوره شود.

به گزارش ایسنا پس از دفاع سرخو، سروری رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر نیز به مخالفت از این لایحه پرداخت و گفت: در کشورهایی همچون ژاپن که مبلمان شهری نشان از توجه مسئولان به مردم دارد، مسائل اصلی همچون عدم ساخت و ساز ساختمان بر روی گسل‌ها و ایمن سازی ساختمان‌ها حل شده و حالا مسئولان به سمت مسائل کوچکتر همچون مبلمان شهری پیش رفته‌اند اما در تهران مسائل بزرگتر همچون ایمن سازی ساختمان‌ها باقی مانده و چرا ما باید به سمت بهره برداری چند منظوره از مبلمان شهری در مواقع بحران برویم؟

به گزارش ایسنا، همچنین رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر نیز با بیان اینکه در برنامه پنج ساله دوم به شهرداری تکلیف شده است که به منظور مقابله با حوادث نسبت به ایمن سازی المان‌ها و مبلمان در فضای سبز اقدام کند گفت: همچنین شهرداری باید عناصر غیر سازه‌ای را ایمن می‌کرد.

وی افزود: در برنامه پنج ساله دوم شهرداری مکلف شده است که نسبت به نیازسنجی اقدام کند و این در حالیست که امسال سازمان زیباسازی شهرداری تهران مکلف شده است که آئین نامه مبلمان شهری را تدوین کند و این موازی کاری با این لایحه است، هر چند که بار مالی این لایحه نیز پیش بینی نشده است.

به گزارش ایسنا، با این حال محمد مهدی تندگویان نائب رئیس کمیسیون شهرسازی نیز با بیان اینکه درک درستی از مبلمان شهری نداریم گفت: مبلمان شهری تنها نیمکت نیست بلکه چراغ راهنمایی و رانندگی و علائم را نیز شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه این لایحه تنها یک طرح مطالعاتی است گفت: می‌توان در زمان آینده از آن استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، نهایتا با اضافه کردن قید در آینده به این طرح، بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به طراحی و اجرای مبلمان شهری چند منظوره با محوریت بهره برداری در مواقع بحران» با کسب حداکثر آراء به تصویب رسید.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس