تاریخ انتشار: ۰۹ مرد ۱۳۹۴
کشمکش در مورد تخلفات گسترده دولت قبل;

این روزها باردیگر شاهد اخبار حاشیه سازی از سوی جریان احمدی نژاد هستیم .شکایت رییس دولت دهم از معاون اول روحانی و برگزاری همایش با یاران قدیمی در دانشگاه ایرانیان مهمترین اخباری است که از این طیف روی خروجی سایت های خبری قرار گرفته است.

به گزارش گذارنیوز هفته گذشته سایت دولت بهار به نقل از وکیل محمود احمدی نژاد از شکایتی پرده برداشت که واکنش های زیادی را به دنبال داشت.
سیدعادل حیدری در توضیح این شکایت گفته بود:آقای اسحاق جهانگیری در سال های اخیر با هدف تخریب باورهای مردم و تشویش در اذهان عمومی، اقدام به طرح اتهامات بی اساس علیه دولت قبل کرده که در سطح وسیعی در رسانه های مکتوب و شبکه های مجازی و صوتی و تصویری منتشر شده است.
حیدری گفته است “دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق به دلیل ادامه سکوت وحدت بخش خود، از پاسخگویی به افتراها و اکاذیب مطروحه علیه دولت قبل در سطوح رسانه ای پرهیز دارند اما برای پیشگیری از تداوم رفتار ناهنجار برخی مقامات مسئول در دولت کنونی و در موافقت با درخواست های مکرر مردم، تصمیم گرفته شد تا علیه اتهام زنندگان در دستگاه قضایی اقامه دعوی شود.”
اما این شکایت با استقبال دولتی ها مواجه شد .اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور در جوابیه ای اعلام کرد:«از طرح شکایت آقای احمدی‌نژاد در دستگاه قضایی استقبال نموده و مستندات تخلفات و سوءمدیریت‌های آقای احمدی‌نژاد را به مرجع قضایی تسلیم خواهیم کرد.»
دو روز بعد از این جوابیه محمد باقر نوبخت ,سخنگوی دولت هم در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با تاکید براین مطلب که احمدی‌نژاد باید پاسخگو باشد،گفت که دولت به دنبال ایجاد کشمکش در مورد تخلفات گسترده دولت قبل نیست، ولی تا جایی که امکان داشته باشد آنها را از طریق قانونی پیگیری خواهد کرد و رئیس جمهور سابق باید در مورد تخلفات صورت گرفته مانند پرونده بابک زنجانی پاسخگو باشد.
نوبخت تاکید کرد:معاون اول دولت یازدهم به عنوان مسئول کمیته مبارزه با فساد از طرف دولت ملزم به پیگیری و به نتیجه رساندن و گزارش تخلفات صورت گرفته در دولت قبل است.
این شکایت البته واکنش سیاسیون را به دنبال داشت.

با شکایت احمدی نژاد از جهانگیری پای خیلی ها وسط می آید
مسعود پزشکیان،نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی  دراین رابطه ،گفت:بنده ازاین شکایت استقبال می کنم چراکه معتقدم با این کار قضیه شفاف می شود .
وی افزود:اگر دادگاه علنی تشکیل شود انحرافات غیر قانونی که در سیستم انجام گرفته شفاف خواهد شد.
وزیر دولت اصلاحات اظهار داشت:۸۰۰میلیارد دلار در دو دولت احمدی نژاد پول هزینه شده است این مبلغ معادل تمام دلارهایی است که رژیم شاهنشاهی و بقیه جمهوری ها به دست آورده اند.لذا باید مشخص شود این ۸۰۰میلیارد دلار درکجا هزینه شده است.
وی تاکید کرد:دولت احمدی نژاد به تنهایی به اندازه تمام دولت های قبل ارز به دست آورده بالاخره یکی باید جواب بدهد که چه بلایی سر این پول آمده است چراکه در دولت گذشته اجازه سوال و بررسی و پایش نمی دادند در آخر هم می گفتند بگذارید برود و حرف نزنید درحالی که اگر پایش می گذاشتند و دولت احمدی نژاد را وادار به پاسخگویی می کردند الان این ابهامات وجود نداشت.
پزشکیان گفت:در دولت قبل درحالی که ۷۰، ۸۰اقتصاددان با برخی اقدامات مخالف بودند اما آقایان می گفتند کارخودشان را می کردند و می گفتند ما خودمان اقتصاددان هستیم .
وی اظهار داشت:به طور حتم اگر شفاف سازی شود پای خیلی آدم ها وسط می آید و همان پرونده ای که در جیب آقای احمدی نژاد است رو می شود که چه کسانی هستند.

احمدی نژاد از تخلفات دولتش دفاع نکند
مهرداد بائوج لاهوتی،عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آریا هم ،گفت:بهتر است احمدی نژاد اتفاقاتی که در دولتش افتاده را گردن بگیرد و حمایت نکند چراکه مسائلی مثل بابک زنجانی  اتفاق بدی بوده که در دولت قبل رخ داده بنابراین عدم نظارت آقای احمدی نژاد هم عامل این مسائل بوده و ایشان باید این قصور را بپذیرد.
وی درپایان گفت:به طور حتم آقای جهانگیری وقتی مسائلی را علیه دولت قبل مطرح می کند مدارکی در دست دارد همانطور که دررابطه با ۴۰موردی که تا کنون مطرح شده دولت فعلی با مدرک تخلفات دولت قبل را ثابت کرده بدون آنکه خودش ورود کند یا جاروجنجال براه بیاندازد آن را به مراجع ذی صلاح ارائه داده است ازاین رو بهتر است آقای احمدی نژاد از اتفاقات رخ داده در دولتش  دفاع نکند.

 چهره نزدیک به محمود احمدی نژاد:دست جهانگیری خالی است
این در حالی است که عبدالرضا داوری ،چهره نزدیک به محمود احمدی نژاد گفت:جوابیه ای که آقای جهانگیری به شکایت آقای احمدی نژاد ،نشان داد که مشت ایشان کاملا خالی است .
داوری گفت:ساعتی بعد از انتشار خبر اعلام جرم دکتر احمدی نژاد علیه معاون اول دولت یازدهم، دفتر اسحاق جهانگیری در اقدامی عصبی اعلام کرده است:«از طرح شکایت آقای احمدی نژاد در دستگاه قضایی استقبال نموده و مستندات تخلفات و سوء مدیریت های آقای احمدی نژاد را به مرجع قضایی تسلیم خواهیم کرد. »
وی ادامه داد:درباره این واکنش عصبی و عجولانه دفتر اسحاق جهانگیری که فقط مشت خالی وی را باز کرد، باید گفت:١-اگر بنا به ادعای دفتر اسحاق جهانگیری، مستنداتی درباره «تخلفات و سوء مدیریت های آقای احمدی نژاد » موجود است، چرا تا قبل از اعلام جرم دکتر احمدی نژاد علیه اسحاق جهانگیری، مستندات ادعایی شان را به مرجع قضایی تسلیم نکرده اند؟! فرض کنیم دکتر احمدی نژاد هیچ وقت علیه اسحاق جهانگیری اقامه دعوا نمی کرد، آنکاه قرار بود تا ابد «مستندات ادعایی تخلفات و سوء مدیریت های آقای احمدی نژاد » در کشوی میزاسحاق جهانگیری خاک بخورند؟! اگر بنا به ادعای دفتر اسحاق جهانگیری ، مستنداتی در اختیار رئیس شان هست که حقوق مردم و بیت المال توسط دکتر احمدی نژاد نقض شده، چرا طی دوسال اخیر این مستندات به مرجع قضایی ارسال نشده و ققط به سخنرانی و مصاحبه و سیاه نمایی علیه دکتر احمدی نژاد اقدام کرده اند؟! اسحاق جهانگیری یک مقام اجرایی است یا یک سخنکوی حزبی-رسانه ای که دوسال تمام فقط شعار داده و بنا به تعبیر رهبر عزیزمان «روزنامه ای » عمل کرده است؟!
٢- دلیل عدم ارسال پرونده ادعایی دفتر اسحاق جهانگیری درباره «مستندات تخلفات و سوء مدیریت های آقای احمدی نژاد » طی دو سال اخیر، حتما ناظر بر رعایت حال دکتر احمدی نژاد نبوده که اگر چنین ملاحظه ای در کار بود ، روز و شب از منابر و تریبونهای دولتی علیه آن «مرد» ، فحاشی و اتهام زنی نمی کردند.
وی تاکید کرد:واقعیت آن است که دست اسحاق جهانگیری از مستندات خالی است و او دو سال تمام در میدان تهی از پهلوان، «لاف غریبی » میزد!

به احمدی نژاد اجازه دفاع بدهند
سید علی محمد بزرگواری،عضو سابق جبهه پایداری در واکنش به شکایت احمدی نژاد از اسحاق جهانگیری ،گفت:ما هم خواهان برگزاری دادگاه شکایت احمدی نژاد از جهانگیری هستیم چراکه متاسفانه در فضای مجازی و رسانه ها به گونه ای علیه دولت آقای احمدی نژاد تبلیغ می شود که دولت دزدی بوده درحالی که دولت قبل خدمات زیادی انجام داده است.
وی ادامه داد:البته ماهم قبول داریم که در دولت قبل اشتباهاتی صورت گرفته اما بهتر است کسانی که تهمت می زنند و آبروی آقای احمدی نژاد و تیم او را می برند اجازه بدهند آنها از خودشان دفاع کنند.
بزرگواری تاکید کرد:قوه قضاییه باید با عدالت رفتار کند و اگر جرمی در دولت قبل صورت گرفته شفاف سازی کند .
نماینده کهگیلویه و بویراحمد درباره بازداشت دو معاون احمدی نژاد نیز گفت:قطعا بازداشت بدون دلیل انجام نمی گیرد البته جرم آقای رحیمی ثابت شده اما جرم آقای بقایی هنوز ثابت نشده است.
وی خاطر نشان کرد:در جرم مهدی هاشمی هم اگرچه جرمش بیش از آنچیزی است که مطرح شده و ۱۰سال برایش زندان بریده شد اما به هرحال مجرم بودن او ثابت شده است بی تردید این اقدامات مردم را به نظام امیدوار می کند لذا ما انتظار داریم اگر آقای جهانگیری مدرکی علیه آقای احمدی نژاد دارد به دادگاه ارائه دهد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس