تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۴

حسن روحانی در حالی سفرش به نیویورک را نیمه کاره رها می کند و برای انتقال پیکر جانباختگان منا به کشور باز می گردد که خلف وی، سه سال پیش پس از دو هفته در جمع زلزله زدگان آذربایجان شرکت کرد.

 رسانه هایی که این روزها به روحانی برای سفر به آمریکا همزمان با فاجعه منا خرده می گیرند، سه سال پیش در قبال این حرکت محمود احمدی نژاد سکوت کرده بودند. رئیس دولت دهم در حالی همزمان با زلزله آذربایجان به سفر مستحبی حج رفت و حتی وزیر راه و شهرسازی را نیز همراه خود برد، که حسن روحانی در طول مسیر به آمریکا متوجه فاجعه منا شد و از همان زمان دستوراتی را برای پیگیری این مساله صادر کرده و در سخنرانی ها و دیدارهای دیپلماتیکش در نیویورک پیگیر این موضوع بود. او با نیمه کاره گذاشتن سفرش، عصر امروز به ایران باز می گردد تا در مراسم انتقال پیکرهای جانباختگان منا حضور یابد.
اما شهریورماه سال ۹۱ احمدی نژاد دو هفته از وقوع زلزله در آذربایجان شرقی و پایان عملیات امداد، به منطقه زلزله زده رفت.
در گزارشی که عصرایران در سوم شهریورماه آن سال منتشر کرد، احمدی نژاد که در پی وقوع زلزله، راهی عربستان شده بود تا حج مستحبی به جای آورد، علاوه بر نرفتن به مناطق زلزله زده، به دلیل عدم ارسال “پیام تسلیت رییس جمهور” نیز مورد انتقادات فراوان قرار گرفته بود. او دو روز بعد از زلزله و در حالی که دو روز هم به اجلاس عربستان مانده بود، راهی مکه و مدینه شد. این در حالی بود که مردم انتظار داشتند رئیس جمهور به جای این که دو روز زودتر از اجلاس، برای مناسک حج مستحبی به مکه برود، ابتدا سری به مناطق زلزله زده بزند و سپس راهی اجلاسی شود که به میزبانی ملک عبدالله برگزار می شد.
عدم حضور وی در شرایطی بود که رهبر معظم انقلاب، رئیس مجلس و مقاماتی از دولت از جمله معاون اول به آذربایجان شرقی رفتند و ضمن دلجویی از مردم مصیبت دیده و عزادار، در جریان امور قرار گرفتند و دستورات لازم برای بهبود اوضاع را صادر کردند.
جالب اینکه در این سفر، معاون اجرایی وی و همچنین وزیر راه و شهرسازی که قاعدتاً در امر امدادرسانی و مدیریت بحران باید نقش آفرین باشند، همراه رییس دولت عازم سفر شدند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس