تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴

از اوپک فقط یک ساختار ظاهری مانده است و عملا با تصمیماتی که می‌گیرد در دنیای نفت و بازار دیگر اثرگذار نیست.

به گزارش “گذارخبر”  امیرعباس سلطانی ،با اشاره به کاهش قیمت نفت و افت بهای طلای سیاه به ۳۵ دلار در هر بشکه،گفت: وحدت رویه در اوپک وجود ندارد و از طرفی سقف تولید ۳۰میلیون بشکه در روز سهمیه بندی نشده است که کدام اعضا چه میزان تولید کنند.

نماینده مردم بروجن درمجلس شورای اسلامی افزود:عربستان با تولید ۱۱میلیون بشکه نفت در روز در بحث کاهش قیمت نفت سردمدار است و به نظر می رسد با توجه به سیاست عربستان که با روند کاهش بهای طلای سیاه موافق  است،در این موضوع برنامه ریزی شده عمل کرد.

وی ادامه داد: ایران هم تصمیم دارد تولید و صادرات نفت خود را افزایش دهد و سقف صادرات خود را به یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه تا ۲ میلیون بشکه برساند، پیش بینی می‌شود کاهش  بهای نفت ادامه داشته باشد و حداقل درچند ماه آینده شاهد افزایش چشمگیر و افزایش بیش از ۳۵دلار در هر بشکه نیستیم.

طلای سیاه در چنده ماه آینده به کانال ۴۰دلار نزدیک نمی‌شود

سلطانی با بیان اینکه قیمت نفت بین ۳۰ الی ۳۵دلار نوسان خواهد داشت، بیان کرد: با تصمیمات فعلی که وجود دارد و روندی که هرکدام اعضای اوپک درپیش گرفتند،کاهش قیمت نفت جای تعجب ندارد.

این نماینده مردم درمجلس نهم با بیان اینکه اوپک باید اجماع ایجاد شود و با مخالفت یک عضو تصمیمات عملی و اجرایی نخواهد شد اضافه کرد: پیش بینی می‌کنم روند کاهش نفت ادامه یابد و در حدود ۳۵دلار در هر بشکه باقی بماند و این موضوع ادامه خواهد یافت.

دبیراول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بر فعال تر شدن دیپلماسی نفتی برای عبور از بحران تاکید کرد و گفت:‌ تصمیمات و حضور این سازمان کیفیتی ندارد  چیزی که مانده است فقط یک ساختار ظاهری است و عملا اوپک با تصمیماتی که می‌گیرد در دنیای نفت و بازار دیگراثرگذار نیست./

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس