تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در بین تصاویری که از سوی دوربین ها به ثبت رسیده، تصاویری از کودکان در سراسر جهان منتشر شده که در هنگام انتشار آن جهان را شوکه کرده و همچنان شوکه می کند. به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه البیان امارات، این تصاویر که حاکی از بی تفاوتی جهان نسبت به اوضاع کودکان […]

[ad_1]

در بین تصاویری که از سوی دوربین ها به ثبت رسیده، تصاویری از کودکان در سراسر جهان منتشر شده که در هنگام انتشار آن جهان را شوکه کرده و همچنان شوکه می کند.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه البیان امارات، این تصاویر که حاکی از بی تفاوتی جهان نسبت به اوضاع کودکان در جهان است در زیر می آید:


۱- عمران سوری/ ۲۰۱۶


عمران کودک سوری است که چند روز پیش از زیر آوار یکی از ساختمان هایی که براثر بمباران هوایی در منطقه شرقی حلب تخریب شده  بود،  بیرون کشیده شد. در این عکس کودک سوری دیده می شود که با سر و صورتی خون آلود و خاکی و بهت زده روی صندلی آمبولانس نشسته است.


f83cc74c-7880-43a4-926d-fae86387db6104-02


۲-آلان کردی / ۲۰۱۵


آلان پسر بچه سوری که در سال ۲۰۱۵ میلادی در دریای مدیترانه غرق شد. وی جزو کودکانی بود که قصد داشتند به همراه خانواده خود از جنگ دایر در سوریه فرار کنند. جسد وی را آب های دریا به ساحل آوردند.


photo_2015-09-03_16-33-57-765x510


۳-کودک عراقی که در حال تقسیم درد خود با پدرش است/ ۲۰۰۳م


تصویر مربوط به یک زندانی عراقی است که پس از آنکه زندان بانان زنجیرش را گشودند، تلاش می کند کودک چهار ساله اش را از گرمای سوزان خورشید مصون نگاه دارد اما آنها وی را از دیدن کودکش منع کردند و بر روی سرش پوششی قرار دادند تا در خاطر عراقی ها و جهانیان باقی بماند و گواه بهایی باشد که کودکان به خاطر اختلافات، درگیری ها و جنگ ها می پردازند.


بلاتا


۴-کودک آفریقایی که از مادر مرده اش طلب یاری می کند/ ۲۰۰۹م


این کودک از کشور نیجر است که از ترس اینکه به دست مجرمان درگیری های قبیله ای و طایفه ای کشته شود، از مادر مرده خود کمک می خواهد.


index


۵-«محمد الدره» / ۲۰۰۰م


محمد الدره کودک فلسطینی که نیروهای صهیونیستی در آغوش پدر ترورش کردند.


هحاهح


۶- کودک گرسنه سومالیایی که عقاب گرسنه ای منتظر مرگش است/ ۱۹۹۴م.


ااغتن


۷- کودک قربانی بمب هسته ای / ۱۹۴۵


تصویر مربوط به کودک ژاپنی است که ۶ روز پس از شلیک بمب اتمی آمریکا به ژاپن در حال گریه کردن است.


هحخح


۸- کودک دیوار برلین/ ۱۹۶۱م


تصویر مربوط به کودکی از آلمان غربی در یک طرف دیوار برلین است که سربازی از آلمان شرقی در حال کمک کردن به او برای عبور از دیوار است. سرباز دستور داشت افرادی که قصد عبور از دیوار را دارند تیرباران کند.


thumb_HamMihan-20151665064074838651449604473.6432


۹- دختربچه شیرخواره ویتنامی/ ۱۹۷۳م


تصویر دختربچه شیرخواره ویتنامی که در بحبوحه جنگ آمریکا علیه ویتنام در سال ۱۹۷۳م گرفته شده است که پس از فوت والدینش توسط برادرش در جعبه ای قرار داده شده است.


عهحخ


۱۰- دختر گل آلود کلمبیایی


دختربچه کلمبیایی که براثر بلایای طبیعی در حال غرق شدن در گل و لای و مرداب است.


هنم


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس