تاریخ انتشار: ۱۴ فرو ۱۳۹۵
سردار مهری مطرح کرد:

بارها اتفاق افتاده راننده ای که با سرعت مجاز هم در حال رانندگی بوده به دلیل لغزنده بودن جاده نتوانسته خودرو را کنترل کرده و واژگون شده است.

فرمانده پلیس راه کشور واژگونی خودروها را بیشترین علت تلفات رانندگی در نوروز امسال ذکر کرد و گفت: ۴۵ درصد از تلفات رانندگی در کشور را واژگونی تشکیل داده که خستگی و خواب آلودگی ، تخطی از سرعت مجاز و عدم توجه به جلو از جمله  ۳ عامل اصلی واژگونی خودروها را تشکیل می دهد.

سرهنگ محمد حسین حمیدی با بیان اینکه افزایش میزان جریمه های در سال ۹۵ می تواند در کاهش میزان تلفات حوادث رانندگی تاثیر گذار باشد ادامه داد: به دلیل اینکه موضوع  افزایش میزان جرائم در نوروز دیر هنگام انجام شد لذا نتوانست کاملا تاثیر گذار باشد ولی در ادامه قطعا بازدارندگی از انجام تخلف را خواهد داشت.

وی در زمینه تعداد تلفات رانندگی در ایام تعصیلات نوروز نیز گفت: تا روز ۱۳ فروردین ماه ۳۵۰ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند  هر چند طرح نوروزی پلیس تا ۱۵ فروردین ماه در جاده ها ادامه دارد.

وی در ادامه به لزوم بالا رفتن ایمنی خودروها اشاره کرد و گفت: باید در زمینه بالا رفتن ایمنی خودروها اقدامات جدی انجام شود به طوریکه  هم اکنون ما شاهد هستیم که خودرویی که با سرعت ۸۰ کیلومتر در جاده واژگون می شود  تمامی سرنشینان آن در صحنه کشته می شوند  ولی خودروی دیگری با سرعت بالاتر بعد از واژگونی هیچ آسیب جدی به سرنشینان آن وارد نمی شود و این یعنی ما نیاز جدی به بالا بردن ایمنی خودروها در کشور داریم.

سرهنگ حمیدی گفت: باید خودروهایی را تولید کنیم تا درهنگام  لغزنده بودن جاده ها در صورتیکه واژگون شود سرنشینان آن آسیب  جدی نبینند.

وی ادامه داد: بارها اتفاق افتاده که حتی راننده ای که با سرعت مجاز هم در حال رانندگی بوده به دلیل بارش باران و لغزنده بودن جاده نتوانسته خودرو را کنترل کرده و واژگون شده و متاسفانه در این واژگونی سرنشینان خودرو همگی جان خود را از دست داده اند.

فرمانده پلیس راه کشور ادامه داد: تا کی پلیس باید فقط با حضور خود زمینه کاهش تلفات جاده ای را فراهم کند؟ باید اقدامات جدی هم در زمینه بالا بردن ایمنی خودروها انجام شود که امیدواریم این موضوع با جدیت پیگیری شود.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس