تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نخستین جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری برگزار شد. به گزارش ایسکانیوز, جلسه مشترک هیئت رییسه و کمیسیون های مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۹صبح امروز در دبیرخانه این مجلس در قم آغاز وتا اذان ظهر ادامه داشت . در ابتدای این جلسه آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در […]

[ad_1]

نخستین جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

به گزارش ایسکانیوز, جلسه مشترک هیئت رییسه و کمیسیون های مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۹صبح امروز در دبیرخانه این مجلس در قم آغاز وتا اذان ظهر ادامه داشت .

در ابتدای این جلسه آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در سخنانی با اشاره به نزدیک شدن ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا و ماه محرم و صفر از اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی سخن گفت و تاکید کرد: احیای این فریضه مهم موجب احیای فرائض سایر فرائض خواهد شد. وی افزود: شناخت معروف و منکر و شناساندن آنها به جامعه و اینکه مصادیق منکر کدام است یک وظیفه همگانی به ویژه وظیفه اعضای خبرگان است.
آیت الله جنتی درادامه باقدردانی از تلاشهای نیروی انتظامی در جلوگیری از مفاسد اجتماعی به ویژه در حوزه حجاب و عفاف، نسبت به بروز برخی ناهنجاری های موجود در جامعه ابراز نگرانی کرده و خاطر نشان ساخت: حیف و میل بیت المال و دریافت حقوق های نامشروع، حرکت در مسیر خواست مستکبران و اعتماد به وعده های پوچ دشمنان به ویژه بدعهدی آمریکا در عمل نکردن به تعهدات برجام و عدم واکنش مناسب از سوی دولت از دیگر مصداق های منکر و نوعی وطن فروشی است.
رئیس مجلس خبرگان رهبری ضمن انتقاد از بکار گیری برخی فتنه گران در عرصه های اجرایی و سیاسی کشور گفت: فتنه، منکری است که مملکت را به آتش می کشاند.
آیت الله جنتی در پایان از اقدام مناسب مقام معظم رهبری که با بصیرت کامل در مقابل بروز فتنه ای جدید موضع گیری داشتند تشکر و قدردانی کزد.
در ادامه جلسه هریک از اعضا درباره مسائل مهم داخلی و مسائل مربوط به مجلس خبرگان رهبری، نکاتی را بیان کرد.
اهم مطالب قابل انتشار ارائه شده در این جلسه به شرح زیر است:
۱٫ انتقاد از وضعیت فرهنگی کشور به ویژه در حوزه حجاب و عفاف و فضای مجازی.
۲٫ تاکید بر توجه جدی به فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان فصل الخطاب و پرهیز از القای فضای دوقطبی در جامعه.
۳٫ استفاده مناسب از ظرفیت مناسب ماههای محرم و صفر و مجالس عزاداری سرور و سالار شهیدان برای نشر معارف دینی و تحکیم مبانی انقلاب اسلامی.
۴٫ تاکید بر جایگاه والای ولایت فقیه و رهبری نظام اسلامی.
۵٫ تاکید بر نقش موثر مجلس خبرگان رهبری در بصیرت افزایی برای حضور آگاهانه در انتخابات سال ۹۶٫

۶٫ ضرورت هوشیاری و رعایت مصالح عالی نظام در انعقاد قراردادهای اقتصادی بین المللی.

در بخش دیگری از جلسه، روسای کمیسیون های مجلس خبرگان رهبری گزارشی از برنامه ها و جلسات کمیسیون های خود ارائه دادند

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس