تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا از ساری ،علیرضا یونسی در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان که در سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد خواستار استفاده از ظرفیت‌ دستگاه‌های اجرایی در مناطق مختلف استان برای ایجاد کارآفرینی و اشتغال زنان روستایی شد. وی با بیان اینکه طرح نوغانداری باید در سطح استان توسعه یابد، افزود: […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا از ساری ،علیرضا یونسی در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان که در سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد خواستار استفاده از ظرفیت‌ دستگاه‌های اجرایی در مناطق مختلف استان برای ایجاد کارآفرینی و اشتغال زنان روستایی شد.


وی با بیان اینکه طرح نوغانداری باید در سطح استان توسعه یابد، افزود: با توجه به اینکه ظرفیت‌های خالی زیادی برای آموزش وجود دارد می‌توان آموزش و ترویج زنان روستایی تا ۳ برابر ارتقاء یابد و باید تلاش شود پیگیری لازم برای دریافت مجوز‌های لازم و تامین منابع مالی انجام شود.


معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: برای پرداخت تسهیلات کم‌بهره و بیمه بانوان شاغل نشست مشترکی از سوی جهاد کشاورزی، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بسیج و دفتر امور روستایی استانداری برگزار شود و سعی شود با ایجاد هم‌افزایی موارد پیگیری شود.


یونسی خواستار تشکیل بازارچه‌های روستایی در برخی از مناطق استان شد و افزود: دفتر امور روستایی استانداری مازندران متولی این امر شود و مناطقی که این ظرفیت را دارند شناسایی و در اختیار تولید‌کنندگان روستایی قرار گیرد تا بتوانند محصولات تولیدی خود را بدون دغدغه عرضه کنند.


وی با تاکید بر اینکه ایجاد شبکه مجازی ویژه بانوان در دستورکار قرار گیرد، گفت: این ظرفیت می‌تواند مورد استفاده بانوان روستایی برای برنامه‌های مورد نیاز مدنظر قرار گیرد.


معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران اظهار کرد: با توجه به اینکه ۹ صندوق خرد زنان روستایی در استان تشکیل شد و قرار بود استاندار به هر صندوق مبلغ دو میلیون تومان کمک بلاعوض داشته باشد، پیگیری برای تخصیص این مبلغ صورت گیرد.


یونسی به ضرورت مدیریت پسماند در روستاها اشاره کرد و افزود: فروش زباله در برخی از کشورها منبع درآمد شهرداری‌ها است که می‌توان از این ظرفیت برای اشتغال و کارآفرینی استفاده شود و برای ایجاد اشتغال و تولید پایدار آموزش‌های لازم برای مدیریت پسماند در روستاها انجام شود.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس