تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر جزئیات بودجه ساخت و توسعه مترو را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، علیرضا دبیر صبح امروز در واکنش به گزارش معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به اعتباراتی که شورای شهر در بودجه سال ۹۵ برای توسعه مترو به طور جداگانه در نظر […]

[ad_1]

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر جزئیات بودجه ساخت و توسعه مترو را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا دبیر صبح امروز در واکنش به گزارش معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به اعتباراتی که شورای شهر در بودجه سال ۹۵ برای توسعه مترو به طور جداگانه در نظر گرفته است گفت: در بودجه سال ۹۵، ۳۰۰ میلیارد بابت احداث خط سه، ۸۰۰ میلیارد تومان بابت خط شش و ۷۰۰ میلیارد تومان بابت احداث خط هفت مترو در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه برای توسعه و نگهداشت سایر خطوط ۱۳۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است گفت: این چهار خط به صورت جداگانه ردیف بودجه داشته‌اند و این در حالیست که برای نظارت بهتر بر آنها کد پروژه برای این خطوط مترو در نظر گرفتیم.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه با این حال از محل فروش طرح ترافیک ۲۰ درصد سهم مترو در نظر گرفتیم و دو درصد نیز از محل صدور پروانه ساخت برای توسعه مترو اعتبار در نظر گرفتیم ادامه داد: جمع این اعداد ۲۱۰۰ میلیارد تومان می‌شود که تنها در بحث توسعه مترو باید صرف شود.

دبیر با بیان اینکه در تبصره‌ها نیز برای مترو بودجه جداگانه در نظر گرفته شده است اظهار کرد: برای تملک املاکی که در مسیر مترو قرار دارند ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفتیم چرا که در گذشته مناطق برای تملک اراضی با مشکلات زیادی مواجه بودند و بر همین اساس ردیف بودجه جداگانه‌ای در نظر گرفتیم.

دبیر با بیان اینکه برای ایجاد خط متروی فاطمی ـ تجریش ۱۰۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که تنها باید به روش BOT اجرایی شود گفت: همچنین برای خط سه، شش و هفت مترو دو میلیارد یورو فاینانس در تبصره‌ها پیش بینی کرده‌ایم و حتی برای بازپرداخت وام مترو ۷۰۰ میلیارد تومان در بودجه در نظر گرفتیم.

دبیر با اشاره به حمایت جدی شورا از مترو اظهار کرد: همیشه شورا سعی کرده است تا با ارائه بودجه خوب به مترو به این وسیله مهم کمک کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس