تاریخ انتشار: ۲۶ بهم ۱۳۹۵

[ad_1] فارس: چند گروه مدافع حریم شخصی آمریکایی و انگلیسی هشدار داده‌اند که فعالیت‌های هکری اف‌بی‌آی به نقض قوانین حقوقی بین‌المللی می‌انجامد.     چند گروه مدافع حریم شخصی آمریکایی و انگلیسی هشدار داده‌اند که فعالیت‌های هکری اف‌بی‌آی به بهانه مقابله با هرزه‌نگاری کودکان غیرقانونی است و به نقض قوانین حقوقی بین‌المللی می‌انجامد. این گروه‌ها […]

[ad_1]

فارس: چند گروه مدافع حریم شخصی آمریکایی و انگلیسی هشدار داده‌اند که فعالیت‌های هکری اف‌بی‌آی به نقض قوانین حقوقی بین‌المللی می‌انجامد.

 

 تشدید فعالیت‌های هکری برون‌مرزی اف‌بی‌آی

چند گروه مدافع حریم شخصی آمریکایی و انگلیسی هشدار داده‌اند که فعالیت‌های هکری اف‌بی‌آی به بهانه مقابله با هرزه‌نگاری کودکان غیرقانونی است و به نقض قوانین حقوقی بین‌المللی می‌انجامد.

این گروه‌ها که در این مورد به دادگاه شکایت کرده‌اند، می‌گویند اف‌بی‌آی به بهانه مقابله با هرزه‌نگاری کودکان به ۸۷۰۰ رایانه در ۱۲۰ کشور جهان سرک کشیده و این کار را تنها بر مبنای یک حکم بازرسی انجام داده است.

اسکارلت کیم از گروه حقوقی Privacy International در انگلیس می‌گوید: اگر اف‌بی‌آی بخواهد در محدوده صلاحیت قضایی دیگر کشورها و بدون کسب رضایت آن‌ها دست به فعالیت‌های هکری بزند، واکنش این کشورها چگونه خواهد بود.

Electronic Frontier Foundation (EFF) و اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا ازجمله دیگر گروه‌هایی هستند که در طرح این شکایت علیه اف‌بی‌آی سهیم هستند.

یکی از اقدامات اف‌بی‌آی در جریان مقابله با هرزه‌نگاری کودکان در اینترنت آلوده کردن رایانه‌ها و گوشی‌های بازدیدکنندگان از یک وب‌سایت هرزه‌نگاری به بدافزار برای ردگیری آن‌ها بوده است. اگرچه این کار به بهانه شناسایی افراد متخلف صورت گرفته، اما عملاً منجر به هک شدن رایانه‌هایی در ۱۲۰ کشور جهان شده و مشخص نیست آیا کاربران این رایانه‌ها واقعاً در چنین فعالیت‌هایی دخیل بوده‌اند یا خیر.

شاکیان می‌گویند فعالیت‌های هکری اخیر اف‌بی‌آی در خارج از مرزهای این کشور غیرقانونی است و این اقدامات باید متوقف شود. اف‌بی‌آی هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس