تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] امروز یکشنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل ۴۴۴ واحد کاهش پیدا کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۷ هزار و ۷۵۷ واحدی قرار گرفت. به گزارش اقتصادنیوز، امروز یکشنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل ۴۴۴ واحد کاهش پیدا […]

[ad_1]


امروز یکشنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل ۴۴۴ واحد کاهش پیدا کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۷ هزار و ۷۵۷ واحدی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز یکشنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل ۴۴۴ واحد کاهش پیدا کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۷ هزار و ۷۵۷ واحدی قرار گرفت. در جریان معاملات امروز نماد «اخابر» بیشترین تاثیر مثبت تا سطح ۷۸ واحد و نمادهای «فولاد»، «فخوز»، «خساپا»، «فارس»، «کچاد» و «شپنا» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشته‌اند. 

در این راستا حمیدرضا کاهدی به اقتصادنیوز گفت: بازار امروز در ادامه بازار روز گذشته که افت قابل توجهی داشت، حرکت کرد. شاید دلیل این برگشت قیمتی که در بازار اتفاق افتاده، رشد بازار تحت تاثیر گروه‌های معدنی، فلزی و پالایشگاهی در یکی دو ماه اخیر بوده است. به نظر می‌رسد با موجی که این گروه‌ها در بازار ایجاد کردند و به ماکسیمم هدف قیمتی خود رسیدند،  در میان‌مدت حداقل چندماهی استراحت در پیش داشته باشند.

این تحلیلگر بازار سهام ادامه داد: از این رو به نظر می‌رسد تحت تاثیر همین جو چند ماهی بازار منفی باشد. حداقل در کوتاه‌مدت تا اواخر شهریورماه ادامه داشته باشد البته ممکن است در بلندمدت حتی به اواخر پاییز نیز، برسد و همین داستان ادامه داشته باشد. امروز نیز، حتی عمده سهم‌هایی که اندکی مثبت شدند به سمت پایین برگشتند. حتی اگر در بازار روزهای آتی مثبت کوچکی وجود داشته باشد اما بازار بازهم به حرکت منفی خود ادامه می‌دهد.

او گفت: نکته مثبتی در بازار به چشم نمی‌خورد اما این جنس استراحت فرصتی طلایی برای خریدهای مناسب در کف قیمتی برای چندماه آینده است.

کاهدی عنوان کرد: بعید نیست که بعضی صنایع در این شرایط مثبت شوند. قندی‌ها که معمولا مخالف روند بازار عمل می‌کنند و امروز مثبت بودند. دور از ذهن نیست که خودرویی‌ها و ساختمانی‌ها نیز در روزهای آینده حرکت مثبتی داشته باشند اما شاید حجم و قدرت آنها به صورتی نباشد که شاخص را تحت تاثیر قرار دهند. اگرچه بیشتر صنایع بزرگ حاضر در بورس همچنان منفی هستند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس