تاریخ انتشار: ۰۳ آبا ۱۳۹۴

با ادامه قیمت ۵۰ دلاری هر بشکه نفت در دو سال آینده ، عربستان ورشکست خواهد شد.

به گزارش “گذارخبر” به نقل از آریا صندوق بین المللی پول به عربستان هشدار داد، با ادامه قیمت ۵۰ دلاری هر بشکه نفت در دو سال آینده ، ورشکست خواهد شد.
به گزارش  شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی ، صندوق بین المللی پول اعلام کرد: عربستان  به علت کاهش قیمت نفت و نداشتن طرحهای راهبردی صنعتی، کسر بودجه ۲۰ درصدی دارد و اگر این کشور  به هزینه کردن برای طرحهای امنیتی در داخل و جنگ در یمن سوریه و لیبی ادامه دهند ذخیره ارزی  ششصد و پنجاه و چهار میلیارد دلاری عربستان در ۵ سال خرج  و  این کشور ورشکست خواهد شد.
این گزارش اعلام می کند عربستان طی سال کنونی با کسری ۲۰ درصدی بودجه مواجه خواهد شد و در سال آینده نیز با کسری بودجه ۱۹ درصدی مواجه است.
گزارش صندوق بین المللی پول افزود: عربستان همچون دیگر کشورهای نفتی حوزه خلیج فارس به شدت تحت تاثیر کاهش قیمت نفت در بازار جهانی قرار گرفته که این امر باعث شده است از نیمه سال میلادی گذشته تا کنون هفتاد و سه میلیارد دلار ضرر کند و همین مساله عربستان را وادار کرد که هفتاد میلیارد از ذخیره ارزی خود را از نهادهای پولی جهان بیرون بکشد.
گزارش صندوق بین المللی پول همچنین گزارش داد عربستان از زمان به قدرت رسیدن ملک سلمان  سی و دو میلیارد دلار برای بخشش ها و طرح های خدماتی داخل عربستان صرف کرده است.
علاوه بر این عربستان با خیل بیکاران روبروست و تنها راه بکارگیری جوانان بیکار عربستان در ادارات دولتی است.

تشدید اختلاف شاهزادگان سعودی درباره پادشاه     
منابع خبری فاش کردند که شاهزادگان سعودی درباره پادشاه دچار اختلاف شده اند، به گونه ای که بیشتر آنها خواهان خروج وی از کشور یا واگذاری اختیارات او به فرد دیگری هستند.
روزنامه ایندپندنت در گزارشی به قلم «هیومایلز» نوشت: نگرانی ها در عربستان سعودی به علت وضع اقتصادی این کشور در حال افزایش است و نیز بر شمار اعضای خاندان حاکم که خواهان برکناری سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی هستند افزوده می شود.
به نوشته این روزنامه، از دوازده نفر از فرزندان موسس نظام [وهابی] عربستان سعودی هشت تن خواهان کناره گیری سلمان بن عبدالعزیزهستند. این روزنامه به نقل از یکی از شاهزدادگان مخالف نوشته است که بیشتر مبلغان خواهان کناره گیری سلمان بن عبدالعزیز و جایگزینی وی با احمد بن عبدالعزیز هستند.
به گفته این شاهزاده سعودی، سلمان بن عبدالعزیز با باید به خارج برود، کاری که ملک سعود انجام داد و به این ترتیب احترام خود را در داخل و خارج حفظ کرد یا اینکه شاهزاده احمد ولی عهد شود و به طور عملی اختیارات پادشاه را در اختیار بگیرد و مسئولیت اقتصادی، نفتف نیروهای مسلح، گارد ملی و وزارت کشور را عهده دار شود.

رسوایی اخلاقی شاهزاده سعودی در آمریکا     
پایگاه اینترنتی اینترنشنال بیزینس تایمز از رسوایی اخلاقی یک شاهزاده سعودی در بورلی هیلز آمریکا خبر داد و نوشت وی به اتهام مصرف کوکائین و اعمال غیراخلاقی ازجمله همجنس بازی دستگیر شده است.
این پایگاه اینترنتی افزود: شاهزاده ماجد بن عبدالله بن عبدالعزیر آل سعود، ۲۹ ساله ماه گذشته به اتهام مصرف مواد مخدر و آزار شدید و غیراخلاقی سه کارگر زن و تهدید آنها به مرگ در خانه شخصی خود در بورلی هیلز بازداشت شده است.
براساس مدارکی که دادگاه عالی لس آنجلس در اختیار روزنامه ها قرار داده است، این شاهزاده حتی تلاش کرده بر روی این سه زن ادرار کند. زنان قربانی اکنون درخواست دریافت غرامت کرده اند.
بنا به اظهارات این سه زن شاهزاده ماجد، پسر ملک عبدالله، پادشاه سابق عربستان به شدت الکل و مواد مخدری که معتقدند کوکائین بوده مصرف کرده است.
دادستانی لس آنجلس اتهامات مطرح شده ضد این شاهزاده را به علت در اختیار نبودن مدارک کافی رد کرده است.
دستگیری شاهزاده ماجد زمانی روی داد که خانواده سلطنتی عربستان در اوضاع حساسی به سر می برند. گفته می شود هشت پسر زنده از ۱۲ پسر بنیانگذار خاندان آل سعود به دنبال برکنار کردن ملک سلمان، پادشاه ۷۹ ساله عربستان و جایگزینی وی با احمد بن عبدالعزیز، برادر ۷۳ ساله وی هستند.
در این خصوص روزنامه دیلی میل انگلیس هم نوشت، شاهزاده ماجد بن عبدالله به عبدالعزیز پسر ملک عبدالله بن عبدالعزیز( پادشاه متوفای عربستان) و برادر زاده ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه کنونی این کشور متهم است به یکی از زنان خدمتکار خود در لوس آنجلس آمریکا تجاوز کرده است.
در گزارش ها آمده است یک ماه قبل و در پی شنیده شدن داد و فریادهایی از منزل شاهزاده ماجد ، ۲۹ ساله، و مشاهده شدن زنی که در شرایط جسمی بسیار نامساعد در بیرون منزل بر زمین افتاده بود همسایگان موضوع را به پلیس اطلاع می دهند و پرونده اتهامی این شاهزاده گشوده اما شاهزاده سعودی پس از بازداشت با قرار وثیقه آزاد می شود.
منزل این شاهزاده عربستانی در محله مرفه نشین بورلی هیلز شهر لوس آنجلس، حدود ۳۷ میلیون دلار قیمت گذاری شده است.
شاهزاده عربستانی در این پرونده به تجاوز جنسی متهم شد اما گفته می شود شاهزاده ماجد برای فرار از محاکمه، از آمریکا گریخته است.
در همین حال وکلای مدافع سه زن خدمتکار دیگر که در منزل شاهزاده خالد کار می کردند با طرح شکایتی این عضو خاندان سعودی را به بدرفتاری با موکلانشان متهم کرده اند. گفته می شود شاهزاده سعودی با این زنان با خشونت رفتار می کرد.
در این گزارش آمده است این شاهزاده غالبا شب های خود را در مراکز لهو و لعب شبانه سپری می کرده است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس