تاریخ انتشار: ۰۴ مرد ۱۳۹۴
سرپرست سازمان هواپیمایی:

سرپرست سازمان هواپیمایی در پاسخ به خبرنگار ایلنا مبنی براینکه مشکل نقدینگی ایرلاین‌ها برای خرید هواپیماهای جدید چگونه حل می‌شود گفت: سالانه یک و نیم میلیارد دلار از بودجه دولت باید به ایرلاین‌ها برای خرید هواپیماهای جدید تزریق شود.

سرپرست سازمان هواپیمایی در پاسخ به خبرنگار ایلنا مبنی براینکه مشکل نقدینگی ایرلاین‌ها برای خرید هواپیماهای جدید چگونه حل می‌شود گفت: سالانه یک و نیم میلیارد دلار از بودجه دولت باید به ایرلاین‌ها برای خرید هواپیماهای جدید تزریق شود.

به گزارش گذارنیوز محمد خداکرمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیشنهادات زیادی از سوی شرکت‌های سازنده هواپیما، تاسیسات فرودگاهی و ناوبری مواجه شده‌ایم گفت: باید این پیشنهادات برای نوسازی و جوان‌سازی ناوگان هواپیمایی بررسی و اولویت‌بندی شود.

وی با تاکید براینکه با ورود هواپیماهای جدید میانگین سن ناوگان پایین می‌آید گفت: تنوع هواپیماها هم برای ما مهم است و از نظر کمی و کیفی و تایپ هواپیماها به دنبال تنوع‌سازی در ناوگان ایرلاین‌ها هستیم که البته این تنوع‌سازی باید با توجه به نیاز ناوگان باشد.

سرپرست سازمان هواپیمایی با بیان اینکه از ورود هواپیماهای کوتاه‌برد استقبال می‌کنیم گفت: بسته‌های پیشنهادی متعددی از سوی کشورهای مختلف به کشورمان ارسال شده است که در حال بررسی بهترین بسته پیشنهادی هستیم و بسته‌های پیشنهادی در حال بررسی هستند که با توجه به نیاز ایرلاین‌ها چه شرایطی را برای خرید نقدی، اجاره و اجاره به شرط تملیک پیش‌روی ایرلاین‌ها گذاشته‌اند.

خداکرمی در پاسخ به این سوال که از شرکت کانادایی هم اخیراً پیشنهادهایی داشته‌ایم گفت: شرکت هواپیماسازی کانادایی هم اخیراً تماس‌هایی با ما داشته‌ایم و پیشنهاد این شرکت را هم بررسی می‌کنیم.

سرپرست هواپیمایی کشوری با بیان اینکه از تاسیس شرکت‌های تعمیرات و نگهداری هواپیما استقبال می‌کنیم گفت: پیشنهادات جدیدی برای تاسیس شرکت تعمیرات و نگهداری هواپیما دریافت کرده‌ایم که تمام این پیشنهادات در حال ارزیابی و بررسی هستند و در تلاشیم بهترین گزینه را با توجه به ناوگان موجود و ناوگان جدیدی که وارد می‌شود انتخاب کنیم.

خداکرمی با اشاره به درخواست ایرلاین‌های خارجی برای برقراری پرواز به ایران گفت: تاکنون چندین ایرلاین خارجی برای برقراری پرواز جدید با ایران وارد مذاکره شده اند و در پیش نویس یادداشت‌ها به مذاکرات نهایی رسیده‌ایم و برخی از این خطوط جدید پروازی تا مهر و آبان عملیاتی می‌شود. پیشنهاداتی از کشورهای آلمان، ایتالیا، اتریش، روسیه برای ایجاد خطوط پروازی جدید داشته‌ایم.

خداکرمی با بیان اینکه گزارش نهایی سانحه آنتانوف ۱۴۰ هفته جاری اعلام می‌شود گفت: مسئولان پیگیری این سانحه گزارش‌های نهایی را تهیه کردند و هفته جاری از سوی سازمان هواپیمایی اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی براینکه مشکل تامین نقدینگی ایرلاین‌ها  برای خرید هواپیماها چگونه حل خواهد شد و آیا دولت حمایتی در این زمینه از ایرلاین‌ها می‌کند گفت: نبود نقدینگی مشکل اساسی شرکت‌های هواپیمایی ماست و بررسی‌های اولیه برای حل این مشکل انجام شده است و سالانه باید یک‌و نیم میلیارد دلار برای خرید ناوگان جدید به ایرلاین‌ها تزریق شود.

وی تاکید کرد: محاسباتی انجام شده که با تزریق این بودجه ۵۰ تا ۶۰ فروند هواپیما طی ۱۰ سال آینده وارد ناوگان می‌شوند و انتظار داریم دولت از ایرلاین‌ها برای خرید هواپیماهای جدید حمایت کند.

وی ادامه داد: روی همین حساب است که بسته‌های پیشنهادی شرکت‌های خارجی برای فروش هواپیما تحت اینکه با چه شرایطی، اینکه فروش نقدی باشد یا اجاره یا اجاره به شرط تملیک بررسی می‌شوند.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره برقراری پرواز مستقیم ایران – آمریکا گفت: در این موضوع در ابتدا باید از مجاری دیپلماتیک به سازمان هواپیمایی ابلاغ شود تا زمینه برقراری پروازهای بدون توقف به آمریکا فراهم شود. البته ما در حال حاضر هواپیماهایی که بتوانند این پرواز را انجام دهند در ناوگان‌های مختلف داریم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس