تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ریاضتی گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران که در زمینی به مساحت ۴۵ هکتار در منطقه فیروز بهرام واقع شده است با جمعیت زیر پوشش دو میلیون و ١٠٠هزار نفر امکان تصفیه فاضلاب مناطق غرب و جنوب ‌غربی تهران را فراهم می‌کند. قرارداد ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران با شرکت کوزو توپلو ترکیه امضا شد. […]

[ad_1]

ریاضتی گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران که در زمینی به مساحت ۴۵ هکتار در منطقه فیروز بهرام واقع شده است با جمعیت زیر پوشش دو میلیون و ١٠٠هزار نفر امکان تصفیه فاضلاب مناطق غرب و جنوب ‌غربی تهران را فراهم می‌کند.

ترک ها در تهران تصفیه خانه می سازند

قرارداد ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران با شرکت کوزو توپلو ترکیه امضا شد.

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران با اشاره به برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمان‌کار ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب غرب به عنوان دومین پروژه زیر فاینانس بانک توسعه تصریح کرد: شرکت کوزو توپلو ترکیه به عنوان پیمان‌کار طراحی و ساخت چهار مدول تصفیه‌خانه از طریق برگزاری مناقصه بین المللی و تایید بانک توسعه اسلامی انتخاب شده است.

اصغر ریاضتی گفت: شرکت فاضلاب تهران در سال ٩٣ به منظور تامین اعتبار لازم برای پروژه‌های احداث ١٢ کیلومتر تونل انتقال فاضلاب و اجرای چهارواحد تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران، توانست وام بانک توسعه اسلامی را دریافت کند و با موافقت این بانک عملیات اجرایی تونل انتقال فاضلاب غرب تهران در نیمه دوم همان سال آغاز به کار کرد.

ریاضتی افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران که در زمینی به مساحت ۴۵ هکتار در منطقه فیروز بهرام واقع شده است با جمعیت زیر پوشش دو میلیون و ١٠٠هزار نفر  امکان تصفیه فاضلاب مناطق غرب و جنوب ‌غربی تهران را فراهم می‌کند.

او هزینه اجرای طرح را ١٢۴ میلیون و ٩٠٠ هزار و  ٢٩٨ یورو اعلام کرد و افزود: مدت اجرای پروژه ۵۴ ماه با احتساب یک سال زمان بهره‌برداری پیش‌بینی شده است.

واحدهای تصفیه‌خانه غرب تهران شامل سیستم تصفیه کامل بیولوژیکی به روش لجن فعال با قابلیت حذف ازت و فسفر (A٢/O) همراه با تاسیسات فرآوری لجن خواهد بود.

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران با اشاره به ظرفیت سالانه ١٩٠ میلیون متر مکعبی این طرح گفت: این تصفیه‌ خانه قادر است سالانه ١٩٠میلیون مترمکعب پساب قابل استفاده برای بخش کشاورزی را به چرخه تولید بازگرداند و به عنوان یکی از منابع آبی پایدار شهر نیز به شمار آید.

[ad_2]

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس