تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمهور ترکیه گفت: آنکارا مصمم است تا کریدور تروریسم در مرز خود با سوریه را به طور کامل ریشه کن کند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم رویترز نوشت، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز پنجشنبه در سخنانی تاکید کرد: آنکارا مصمم است تا کریدور تروریسم در مرز خود با سوریه […]

[ad_1]

رئیس جمهور ترکیه گفت: آنکارا مصمم است تا کریدور تروریسم در مرز خود با سوریه را به طور کامل ریشه کن کند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم رویترز نوشت، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز پنجشنبه در سخنانی تاکید کرد: آنکارا مصمم است تا کریدور تروریسم در مرز خود با سوریه را ریشه کن نماید. ترکیه با تهدید دوگانه از سوی تروریست های داعش و شبه نظامیان کرد روبرو است.

وی در ادامه تصریح کرد: جهان تازه این مساله را مشاهده می کند که نیروهای کرد سوری، داعش و نیروهای وفادار به بشار اسد همگی یکدیگر را تغذیه می کنند و موجب تقویت همدیگر می شوند.

ترکیه بارها ادعا کرده است که هدف اصلی از عملیات نظامی در شمال سوریه، مقابله با تروریست های داعش و کردهای سوریه بوده است.

کردهای سوریه متحد اصلی آمریکا برای مقابله با تروریست های داعش به شمار می روند. عملیات ارتش ترکیه علیه کردهای سوریه از آن جهت حساسیت زیادی دارد که کردهای سوریه متحد اصلی و مهم آمریکا برای مقابله با داعش در سوریه به شمار می روند.

ترکیه به شدت مخالف ایجاد یک منطقه تحت تسلط کردها در شمال سوریه است. آنکارا اعلام کرده است که کردها به قولی که به ائتلاف آمریکایی داده اند مبنی بر اینکه پس از تصرف شهر منبیج به شرق فرات بازمی گردند، عمل نکرده اند.

۳۰۴/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس