تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که این کشور تمایل دارد تا به عملیات آمریکا برای بیرون راندن داعش بپیوندد. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه امروز – یکشنبه – گفت که ترکیه می‌خواهد به عملیات نظامی آمریکا برای بیرون راندن داعش از شهر رقه در سوریه بپیوندد. آنکارا […]

[ad_1]

رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که این کشور تمایل دارد تا به عملیات آمریکا برای بیرون راندن داعش بپیوندد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه امروز – یکشنبه – گفت که ترکیه می‌خواهد به عملیات نظامی آمریکا برای بیرون راندن داعش از شهر رقه در سوریه بپیوندد.


آنکارا نگران آن است که گروه‌های کرد مورد حمایت آمریکا که از سه دهه قبل با این کشور در حال نبرد هستند، در چنین عملیاتی تقویت شوند.


وی در جمع خبرنگاران گفت: «‌وزیر امورخارجه ما به همراه مقام‌های نظامی در حال گفت‌و‌گو با آمریکا در رابطه با رقه هستند. ما شرایط خود را با آن‌ها در میان گذاشته‌ایم.»


وی همچنین گفت: «‌برداشتن یک گام مشترک برای ما اهمیت دارد. اگر آمریکا گروه‌های کرد را در این موضوع وارد نکند، می‌توانیم به طور مشترک این نبرد را پیش ببریم.»


اردوغان گفته است که ترکیه «‌به رغم ناکافی بودن اطلاعات، موثرترین تلاش‌ها علیه داعش را داشته است.»


یک مقام ارشد نظامی آمریکایی هفته گذشته گفت که در حال بررسی مسلح کردن مبارزان کرد و چالش‌های مربوط به روابط با آنکارا است.


اردوغان گفته است که از« جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در رابطه با تامین سلاح برای کرد‌ها پرسیده که وی در پاسخ نسبت به این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده است.  


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس