تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۴

دولت ترکیه شبکه اجتماعی توئیتر را به دلیل حذف نکردن برخی مطالب که از آن به عنوان تبلیغات تروریستی یاد کرده است، جریمه کرد.

دولت ترکیه شبکه اجتماعی توئیتر را به دلیل حذف نکردن برخی مطالب که از آن به عنوان تبلیغات تروریستی یاد کرده است، جریمه کرد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری حریت نوشت، ترکیه «توئیتر» را به دلیل حذف نکردن آنچه تبلیغات تروریستی در این شبکه اجتماعی خوانده شد، جریمه کرده است.

بر اساس این حکم که از سوی سازمان نظارت بر اطلاعات و فن آوری ترکیه صادر شد، توئیتر باید ۱۵۰هزار لیر ترکیه (حدود ۵۰ هزار دلار ) به دولت ترکیه پرداخت کند.

این برای نخستین بار است که توئیتر به پرداخت چنین جریمه ای محکوم شده است. دولت ترکیه واژه تبلیغات تروریستی را در مورد عناصر ضد دولت و عوامل ‘پ.ک.ک’ بکار می برد.

توئیتر هنوز در این باره اظهارنظری نکرده و تا کنون چندین بار با دولت ترکیه به مشکل برخورده است.

دادگاهی در ترکیه اردیبهشت ماه سالجاری دستور مسدود شدن توئیتر و فیس بوک را به دلیل انتشار تصاویر گروگان گرفتن یک مقام قضایی صادر کرده بود.

سال گذشته میلادی نیز به دلیل انتشار فایل های صوتی منتسب به شماری از اعضای دولت که به دست داشتن در فساد مالی متهم شده بودند ، مدتی دسترسی به توئیتر و یوتیوب در ترکیه محدود شده بود.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس