تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۴

اردوغان با دفاع از حکام سعودی گفت:با توجه به تجربه شخصی خودم در حج معتقدم دولت سعودی با حساسیت بالایی مسایل حج را مدیریت می کند.

رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه با دفاع از دولت عربستان سعودی کسانی را که به بهانه حادثه روز عیدقربان در منا به دولت سعودی حمله می کنند را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از سی ان ان ترک اردوغان در واکنش به انتقادها از نحوه سازماندهی و مدیریت دولت سعودی در مراسم حج تمتع گفت: من رویکرد تهاجمی موجود را نسبت به دولت عربستان سعودی درست نمی دانم. بسیاری از این انتقادات و حمله ها بی اساس است.

ترکیه؛ رهبر مخالفان: مقامات سعودی فکر می کنند حرمین شریفین ارث پدری آنهاست/ اردوغان: از سعودی ها انتقاد نکنید!

اردوغان در دفاع از حاکمان سعودی گفـت:”من انتقادهای موجود از دولت عربستان سعودی به بهانه حادثه منا را درست نمی دانم. بر عکس با توجه به تجربه شخصی خودم در حج واجب و عمره معتقدم دولت سعودی با حساسیت بالایی مسایل مرتبط با حج را مدیریت می کند. من در جایگاهی نیستم که از اینجا بنشینم و برای حاکمان سعودی دستور العمل صادر کنم و بگویم این کارتان اشتباه بوده یا نبوده است ولی معتقدم همان ظور که پس از حادثه ساخت و سازهای جدید در مکه،دولت عربستان تمهیداتی برای کاهش این قبیل حوادث در دستور کار قرار داد این بار نیز قطعا مقامات سعودی تمهیداتی را برای عدم تکرار چنین حوادثی در پیش خواهند گرفت.

گفتنی است صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب کردی”دموکراتیک خلق ها” در صفحه توییتر خود با انتقاد از مدیریت سعودی ها بر مناسک حج نوشت: حوادث روی داده در منا فاجعه نیست بلکه قتل عام است. مقامات سعودی بر این گمان هستند که حرمین شریفین ارث پدری آنهاست و نگاه آنها به مساله حج به مثابه یک درآمد توریستی و گردشگری است.

” محمد گورمز” رییس سازمان دیانت دولت ترکیه نیز در اظهار نظری در واکشن به حادثه روز پنج شنبه منا اعلام کرد :مدیریت دولت عربستان درباره حج اشکال اساسی دارد و باید در سطح بین المللی مورد بررسی قرار گیرد.

در حادثه منا ۱۸ زائر ترکیه ای نیز جزء مفقود شدگان هستند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس