تاریخ انتشار: ۱۵ بهم ۱۳۹۴

ترکیب کامل شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی مشخص شد.

به گزارش “گذارنیوز”  در جریان کنگره امروز حزب کارگزاران سازندگی، ترکیب کامل شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی مشخص شد که بر این اساس اسحاق جهانگیری، غلامحسین کرباسچی، سیدحسین مرعشی، فائزه هاشمی، رضا امراللهی، محمد قوچانی، عباس آقاعلیخانی، سیدحسین هاشمی، غلامرضا پناه، هدایت الله آقایی، پروانه مافی، معصومه کفایتی، فرزانه ترکان، شهربانو امانی، فاطمه سادات مقیمی، اسفندیار عشوری، مختار طاهریان، محسن هاشمی بهرمانی، سعید لیلاز، محمد عطریانفر، علی هاشمی بهرمانی، جهانبخش خانجانی، سیدمحمود علیزاده طباطبایی و احمد نقیب‌زاده شورای مرکزی جدید حزب را تشکیل می‌دهند.

چهره‌هایی همچون محمدعلی نجفی، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، یدالله طاهرنژاد نماینده حزب در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان، سید افضل موسوی از اعضای فعال استان زنجان و الهیاری از اعضای دفتر کرمانشاه در میان شورای مرکزی دیده نمی‌شوند.

یدالله طاهرنژاد از اعضای اصلی کارگزاران که نماینده حزب در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان نیز هست، در مورد عدم حضورش در شورای مرکزی جدید به خبرنگار ایلنا گفت: بر اساس آیین نامه حزب، ۱۵ نفر به قید قرعه باید حذف می‌شدند و دوباره باید رای گیری انجام میشد، که اگر نامزد نمی‌شدند اعضای جدید به شورای مرکزی اضافه می‌شدند. با توجه به اینکه بنده در کنگره حضور نداشتم، نامزد نشدم، از طرفی باید به جوانان دیگر فرصت داد.

محمدعلی نجفی از دیگر چهره‌های سر‌شناس حزب کارگزاران سازندگی است که پیش از این و در جریان انتخابات سال ۸۴ به عنوان کاندیدای اولیه حزب برای انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته شده بود، در این دوره در شورای مرکزی حضور ندارد.

همچنین احمد نقیب‌زاده از دیگر اعضای جدید شورای مرکزی حزب کارگزاران است که مشاور صادق خرازی رییس هیات موسس حزب ندا بود که اکنون به عضویت شورای مرکزی حزب کارگزاران انتخاب شده است.

بنابر اساسنامه جدید احزاب قرار است تعداد اعضای شورای مرکزی از ۲۵ نفر به ۳۵ نفر افزایش یابد و بر این اساس ۱۰ عضو دیگری که از سال آینده و همزمان با آغاز به کار شورای مرکزی براساس اساسنامه جدید به اعضای شورای مرکزی ۲۵ نفره اضافه خواهند شد به شرح زیر اعلام شد:

علی محمد نمازی
یدالله طاهرنژاد
سید عبدالله حسینی
علی جمالی
سید افضل موسوی
علیرضا سیاسی‌راد
طاهره میرساردو
ولی‌الله افخمی
عبدالرضا هاشمی‌زایی

به گزارش ایلنا از آنجا که هنوز شورای مرکزی ۳۵ نفره به تایید وزارت کشور نرسیده ۱۰ نفر پایانی این لیست در حال حاضر در شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی حضور ندارند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس