تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وی افزود: روش اشاره دو نوع است؛ نخست اشاره کلمات نظیر جمهوری، ایران و… و دوم روش اشاره برای الفبا تحت عنوان اشاره الفبای دستی نظیر الف، ب، خ و… است. قدمی با بیان اینکه روش لبخوانی نیز برای ناشنوایان مورد استفاده قرار می گیرد گفت‌: در لبخوانی فرد باید تشخیص بدهد که طرف […]

[ad_1]

وی افزود: روش اشاره دو نوع است؛ نخست اشاره کلمات نظیر جمهوری، ایران و… و دوم روش اشاره برای الفبا تحت عنوان اشاره الفبای دستی نظیر الف، ب، خ و… است.

قدمی با بیان اینکه روش لبخوانی نیز برای ناشنوایان مورد استفاده قرار می گیرد گفت‌: در لبخوانی فرد باید تشخیص بدهد که طرف مقابل چه می گوید. مخالفان لبخوانی معتقدند که در لبخوانی حروف حلقی دیده نمی شود و به همین خاطر به کودک ظلم می شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه در مقابل موافقان لبخوانی بر ضرورت آمادگی کودکان برای حضور در جامعه تاکید می کنند اظهار کرد: کودک می خواهد در آینده در جامعه حضور پیدا کند و لبخوانی باعث آماده شدن وی برای زندگی می شود.

وی تاکید کرد: معتقدم ترکیب دو روش زبان اشاره و لبخوانی فرد را برای ورود به جامعه آماده و کمک می کند تا بتواند در جامعه با دیگران ارتباط برقرار کند و وقتی به دانشگاه می رود منظور استاد را متوجه شود.

قدمی با بیان اینکه لبخوانی یک روش حیاتی برای کودک است و با روش لبخوانی در روش آموزش تلفیقی است که فرد می تواند در مدارس عادی حضور یابد گفت: نمی توانیم کودک ناشنوا را به مدرسه عادی ببریم و به همه همکلاسی هایش بگوییم زبان اشاره یاد بگیرند ولی فرد ناشنوا باید هر دو روش اشاره و لبخوانی را بلد باشد تا منظورش را منتقل کند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ادامه داد: روش تلفیقی باعث رشد اجتماعی کودک شده و ذخایر واژگانی وی را غنی می کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس